Mentalbeskrivelse Hund

Har din belger gjennonført en Mentalbeskrivelse?
Send inn stamtavlenavnet på din hund til webmaster@nbfk.no – gjeldene fra 16.02.17

Mentalbeskrivelse (MH) på belgere – anbefalinger fra NBFK 

 

Belgere med gjennonført Mentalbeskrivelse Hund (MH)

Hund: Fører / Eier:
Alcosetha’s Jela (m) NY Mariann Henriksen
NUCH Aras du Bruine Buck (g) Anne Tove og Morten Jensen
NUCH A-Te-Ell’s Madame Urza (g) Anne Tove og Morten Jensen
N DK INT UCH NVCH SV-07-09 NV-07 KBHV-08 FV-09 A-Te-Ell’s Madame Yatzie (g) Ada Elin Ekeland
Bamsemums Hero (t) Wenke og Bjørn-Tormod Helseth
Bestevenn Black Lady The Firsth (t) Tone H og Ole J Andreassen
Bestevenn Pink Lady The Firsth (t) Tone H og Ole J Andreassen
Betzy de Contrescarpe (t) Steffen G Oliversen
Blackneck’s A’xina (m) Gro Kvelprud Moen
Chivas du Bois du Tôt (g) Randi og Lars Asper
N DK UCH Nordv-12 NBFKv-12 French Touch du Bois du Tôt (g) NY Ada Ekeland og Eidis Ekeland
Born Extreme Timber (g) Verena Scholz og Hans Ramsås
BH B IPO2 SCHH3 SL3 N LCH Brakeless Absolute Extra (m) Marthe Sjølyst
Brakeless Dame Dracula (m) Frøydis og Sturla Evang
Brakeless Demi Dynamite (m) NY
Brakeless Devila Desperado (m) Kristin Prestrud/Anne K Dille
Brakeless Devine Daredevil (m) NY
Brakeless Diamond Dog (m) NY
Brakeless Fortuna Farenheit (m) Kjersti Johansen
BH Brakeless High Five (m) NY
Brukbare’s Aizza (t) Marianne Ono Njøten
Brukbare’s Akela (t) Eli Regine Emblemsvåg
Brukbare’s Albert (t) Elisabeth Ophus
Brukbare’s Amelie (t) NY
NUCH Brukbare’s Anton (t) Anita og Terje Arneberget
RL3 Brukbare’s Athina (t) Marianne O Njøten/ nn-Merethe Rønning
Brukbare’s Bark Virus (t) NY
BH NUCH Brukbare’s Belco Virus (t) NY
Brukbare’s Miss Bea Virus (t) NY
Brukbare’s Cassandra (t) NY
Brukbare’s Charlie (t) NY
Brukbare’s Crescendo (t) NY
Bästdals Arv (t) Merethe Boneng /Ann-Merethe Rønning
Bästdals Dimma (t) Ann-Merethe Rønning
Bästdals Gothel (t) Susanne Kjærstad
RH Nuch WW-08 Bästdals Viljar (t) Susanne Kjærstad
Boss du Chateau du Paradis (g) Kristine Holter
CIE N DK UCH NV-12 SEV-12 DKV-12 FIV-12 Che de Rancho Jerez (g) Gro Husmo
Chevy’s Irax (t) Roar Christiansen
RH NUCH Chevy’s Kahroma (t) Iselin M Wang
Lotta des Champs du Trëfle (g) Grethe Blindheim
Luno des Champs du Trëfle (g) Eli Andrea Foss Baldersheim
Monoï des Champs du Trëfle (g) Grethe Blindheim/Randi Asper
Cichlas D’arcy (g) NY
Cichlas Dizel Navar (g) Ole-Andre Halvorsen
Cichlas Fixa (g) NY
NUCH Cichlas Goya (g) >NY
NUCH Cichlas Grizzly (g) NY
Cichlas Hr. Bailey (g) NY
Cichlas Hero (g) NY
N DK UCH AD NJV-12 DKV-14 Cichlas Karras (g) NY
Cichlas Killi (g) >NY
Cichlas Naruto (g) NY
Cichlas Nossa (g) NY
Cichlas Opium Prime (g) NY
NUCH Cichlas Optimus Prime (g)NY
Cichlas Oracle Pride (g) NY
N DK UCH NVV-16 Copyright (g) Anne Tove og Morten Jensen
NUCH RL1 RL2 FS1 Eternity’s Dara (g) NY
EUWJ-13 Eternity’s Elijah (g) NY
Eternity’s Yaga (g) Leif N Eriksen
Eternity’s Zofia (g) Carina Tollefsen
Fakaiser’s Kifa (t) Heidi Lenaas Hagen
Jewell du Fin Matois (t) Randi og Lars Asper
Flamme des Etangs Sauvages (g) Gro Husmo
N DK UCH Flammeus Lord Koenigsegg (t) Susanne Kjærstad
Fuscienne des Fées d’ebène (g) Carina Tollefsen
Galtvort’s Awesome HoneyBee (t) Tone-Lise Rognstad
Grimmendans Gigi (t) Iselin M Wang
Heftige’s Ajax (t) NY Elisabeth Skaldebø
Heftige’s Alexi (t) NY Heidi Lernæs
Heftige’s Alfa (t) NY Annette Vamråk
Heftige’s Atlas (t) NY Ottar Breivik
Heierås Ahmei Thyra (t) Willy Næss
AD BH Heierås Aicko (t) Marit Opheim
Heierås Ajax (t) Åse Sneeggen
Heierås Ali (t) Per Tillerbakk
Heierås Aragoorn Rex (t) Synnøve Stensheim
Heierås Arja (t) Ellen Lian Halten
Heierås Caesar Varg (t) Einar Nilsen
NUCH NVV-12 NULL Heierås Camaro (t) Ida M S Nerland
BH Heierås Carlos (t) Anne Sjømo Hole
Heierås Celix (t) Peder Vik
BH Heierås Dexter (t) Solfrid Olberg Donjem
Heierås Drama (t) Karin Utkilen
Heierås El Caro (t) NY
Heierås Embla (t) Heidi L. Nordtorp
Heierås Emila (t) Torbjørn Otterbekk
BH Heierås Emma (t) Liv Irene og Willy Næss
Heierås Era Domina (t) Anne Auren Fet
Heierås Erja (t) NY
Heierås Fame (t) Merethe Boneng
Heierås Figo (t) Karin Silset
Heierås Foxy (t) Jørn Åvar Skogmo
Heierås Gino Arving (t) Line Merete Skjervold
Heierås Grand Giro Arving (t) Grete Liff
Heierås Gringo Arving (t) Nicolai Haugrønning
Heierås Hannah (t) Solfrid Olberg Donjem
Heierås Heera (t) Frank Glomset
Heierås Heika (t) Kari Selin Myrvold
BH AD Heierås Heike (t) Steinar Wold og Janniche Aunan
Heierås Hekla (t) Rakel Johansen Morstad
Heierås Hektor (t) Rolf Kaasen
NLCH Heierås Hero (t) Hilde-Brith Johnsen
Heierås Ilana (t) Anette Rasmussen og Kjetil Landsvik
Heierås Imah (t) Willy Næss
Heierås Iria (t) Rune og Berit Stor-Re
Heierås Izy (t) (MH i Danmark) NY
Heierås Jaro (t) Heidi Evjen
Heierås Jazz (t) Åse Heiberg-Pedersen
Heierås Jeanne D`arc (t) Sissel Nordeng
Heierås Jixy (t) Bjørn Skaalvik
Heierås Joker (t) Jeanette Haugen & Daniel Nyman
Heierås Juster (t) Merethe Boneng
Heierås Juvel Naica (t) Torbjørn Skaanes
Heierås Kairo (t) Karl Johan Kvernland
BH Heierås Kaiser (t) Berit Lynmo
NUCH Heierås Kaiza (t) NY
N SE LCH Heierås Kela (t) Sissel A Nordeng
Heierås Khan (t) Torhild Grevskott
NVCH NUCH Heierås Killer (t) Line Garberg
NUCH Heierås Kiron (t) Linn Hågensen
Heierås Kiwi (t) Karen Anna Kilskar
Heierås Knerten (t) Knut Alstad
Heierås Laima (t) Rakel Morstad
Heierås Laki (t) NY
Heierås Lahar (t) Hege Ovesen og Geir Ove Toldnes
NACH AG3 AGH3 Heierås Langila (t) Anette Mjøen & Marianne Ono Njøten
Heierås Lascar (t) Linn Hågensen og Merethe Boneng
Heierås Lava (t) Merethe Boneng
Heierås Lexone (t) Ronny Grinnbo
Heierås Linzor (t) Odd-Helge A. Osmo
Heierås Lomas (t) Lidvard Auflem
Heierås Maiko (t) NY
Heierås Major Jens (t) NY
Heierås Mezzo (t) NY
Heierås Mie (t) NY
Heierås Minus (t) NY
BH Heierås Nemo (t) NY
RL2 Heierås Nicki (t) NY
Heierås Noget Ymse (t) NY
Heierås Nosy (t) NY
BH Heierås Opus (t) NY
Heierås Orac (t) NY
Heierås Ozzy (t) NY
Heierås Phebe (t) NY
Heierås Pippi (t) NY
BH Heierås Proffen (t) NY Marit Opheim Bjørningstad
Heracles Of The Home Port (t) Emte Jahnsen
NUCH Hexen House Aredhelh (t) Elin Svensson
Imagecopy Dancing Deliverance (g) Tone-Lise Rognstad
Izgara’s Baggio (t) Morten og Irene Rønningen
Izgara’s Borneo (t) Lars Petter Lode
Izgara’s Brando (t) Rita Christin Kristiansen
Izgara’s Breno (t) Mona-Jeanette W Lund
Izgara’s Brie (t) Heidi L og Bjørnar Hagen
Izgara’s Brifo (t) Anita Sundvold
Izgara’s Calle (t) Cathrine Christiansen
Izgara’s Cameron (t) Svein Erik Iversen/Grethe Marstad
NUCH Izgara’s Cantona (t) Irene Rønningen/Heidi L. Hagen
Izgara’s Centa (t) Anita Lunde
Izgara’s Chani (t) Petter Aas-Karlsen
LP1 Izgara’s Cina (t) Rita Kristiansen/Heidi L. Hagen
Izgara’s Conan (t) Heidi K Leinaas Hagen
NUCH Izgara’s Daphne (t) NY
RL1 Izgara’s Dreaming Mitcha (t) Carol Jorid Norfolk
NVCH Izgara’s Dùkee (t) NY
N SE LCH NUCH Izgara’s Eikki (t) NY
LP1 AG1 Izgara’s Ellie (t) NY
Izgara’s Eusèbio (t) NY
NUCH Izgara’s Evo (t) NY
AGH1 LP1 LP2 AG1 Izgara’s Fidji (t) NY
NUCH NORDJV-14 LP1 Izgara’s Frost (t) NY  Linda Kristin Bolstad
Izgara’s Gera Amy (t) NY
LP1 Izgara’s Giant Chubby (t) NY  Carol Jorid Norfolk
Izgara’s Goblex (t) NY
LP1 LP2 NUCH Izgara’s Ginnie (t) NY
Izgara’s Gismo (t) NY
LP1 Izgara’s Goblex (t) NY
Kogaråsens Twiggy (t) Tone Søgaard
Kogaråsens Vegas (t) Marit Opheim og Merethe Boneng
Kogaråsen’s Xardas (t) NY
CIE N DK UCH NORDVV-12 DKV-11-12 DKVV-12 NVV-12-13 Dione van Labayo (t) Ann Kristin og Connie C Larsen
Bambou de la Vallèe des Suessiones (g) Kristine Holter
Lundin Loyalty Hippih By Gabi (t) NY
Lundin Loyalty Tayae By Aicha (t) Camilla Lien
Marimick’s Falco (t) Anita Karlsen
Montmorenja’s Ekira Arving (t) Anette Lernæs
Montmorenja’s Eksklusive Lexi (t) NY
Montmorenja’s Eksklusive Lizzie (t) NY
BH Montmorenja`s Elleville Ailo Max (t) Marianne Ono Njøten
BH N SE UCH NLCH Montmorenja`s Elleville Aqua (t) Ann-Merethe Rønning
Montmorenja`s Elleville Cairo (t) Toril Moa Nilsen
Montmorenja`s Elleville Cara (t) Marianne Ono Njøten
Montmorenja`s Elleville Casper (t) Ann-Christin Arne
Montmorenja`s Elleville Ceros (t) NY
Montmorenja`s Elleville Chakka (t) Hege Spjelkavik
BH NUCH Montmorenja`s Elleville Chili (t) Ann-Merethe Rønning
BH Nordjv-06 Montmorenja`s Elleville Cirka (t) Heidi Lernæs
Montmorenja’s Eroz Arving (t) Anne Kathrine Jernberg
Montmorenja’s Fabulous Khan Arv (t) Merete Andersen Huser
Montmorenja’s Farah Arving (t) Ann-Merethe og Finn Rønning
Montmorenja’s Faust Arving (t) Nina Ellingsen/Eivind Brynilsen
Montmorenja’s Fox Arving (t) Unni Oxaal / Knut Kaasen
Montmorenja’s Frikk Arving (t) Ellen Christensen
Montmorenja`s Heftige Happy Luca (t) Ingvild Eva Eikrem
Montmorenja`s Heftige Haysa (t) Ole Magnus Hagen
Montmorenja`s Heftige Himaja (t) Siri Irene Rostad
Montmorenja`s Heftige Hux (t) Heidi Lernæs
Montmorenja`s Ivrige ba-Jaz (t) Mette Andresen
Montmorenja`s Ivrige Jack (t) Helge Borgevad
Montmorenja`s Ivrige Jemilla (t) Anja Klonteig
Montmorenja`s Ivrige Juni (t) Ann-Christin Arne
Montmorenja`s Ivrige Jycken (t) NY
Montmorenja`s Karma Viruz (t) Tone Furunes Adde
Montmorenja`s Karon Viruz (t) Jan Nergård
Montmorenja`s Kazko Viruz (t) Unni Oxaal
Montmorenja`s Kenai Viruz (t) Ann-Christin Arne
Montmorenja`s Kenzo Viruz (t) Wenche Johansen
NUCH NJV-11 Montmorenja`s Kobra Viruz (t) Heidi Lernæs
Montmorenja`s Koda Viruz (t) Birgitte Tvedt Langeland
Montmorenja`s Marmion Viruz (t) NY
Montmorenja`s Melis Viruz (t) NY
Nadjarah’s Faun (g) Sigstein Århus
NUCH Nadjarah’s Giancazan (g) Solveig Hjallan Moen
NUCH Nadjarah’s Griffin (g) Freddy Bukkøy
NUCH Nadjarah’s Hugin (g) Katharina og Trond Søreide
Nanduhria’s Alduya (g) Frida Brandström/Emte Jahnsen
Nanduhria’s Aragorn (g) Nina Stackhouse
Nanduhria’s Arwen (g) Kristine Holter
BH NUCH NBCH Nanduhria’s Caranthir (g) Carina Tollefsen
Nanduhria’s Carnen (g) Steffen G Oliversen
Nanduhria’s Celeborn (g) Veronica Olsen
Nanduhria’s Ciril (g) Anneth Tollefsen
Nanduhria’s Deagol (g) Terje Berntsen
Nanduhria’s Dervorin (g) Trude Fosse
Nanduhria’s Eowyn (g) Kristine Bjørnå Vinje
Nanduhria’s Faramir (g) Kristen og Arnold Engerland
Nanduhria’s Fargo (g) Gjermund Hurum og Anniken Jensen
Nanduhria’s Fatty Bolger (g) Yvonn Tande
Nanduhria’s Figwit(g) Marianne Aasen
Nanduhria’s Firefoot (g) Renathe H Andresen
Nanduhria’s Galabas Chac (g) Benth Zärnblom
BH Nanduhria’s Hasufel (g) Veronica Olsen
Nanduhria’s Headstrong (g) Sverre Kahrs
Nanduhria’s Helas (g) Oda Christiansen Brandbu
Nanduhria’s Helluin (g) Carina Tollefsen
BH Eugenia Primavesi At av Nangijala (g) Kristine B Vinje
Bo Habanero av Nangijala (g) Emte Jahnsen
Bt Agamemnon av Nangijala (g) Kenneth og Kathrine Eliassen
Bw Pastinakk av Nangijala (g) Kenneth og Kathrine Eliassen
NUCH AGH2 AG1 Cd Marco Polo av Nangijala (t) NY Britt Pinderud
Nightrunner’s Blossom (t) Lene Jensen
Ockmonix Nokas (t) Tonje M. Olsen
Ockmonix Pia-Zawa Ulveunge (t) Anne Marit Reinhardsen
Ockmonix Querinta Makie (t) Wenche Aas Myhren
Ollegaarden`s Orion Of O`Shaya (g) Ailin Dalstein Hol
NUCH Come And Get Me av Ostretunet (g) Heidi Storm/J Nordanger/A Ekeland
Rainbows End’s Bizzo (t) Ritva Helen Lauritsen
Rainbows End’s Cessie (g) Leif N. Eriksen / Connie Larsen
Red Wolf’s Amazing Ace (t) Stine P Larsen /Siri Nordgulen
BH Rs Sport Spider (m) Anita Løwehr
Ruby River’s Attila (m) Ida Nerland
Shathena’s Black Pearl (g) Kristin og Rune Monsen
Spader Ess Miss Grozza Virus (t) Ann-Merethe Rønning
IPO II, BH, RRP 1 Stjärneld’s Athoz (m) Odd Skar
N UCH FP B KORAD Subtil’s Jussi (m) Berit Roaldseth
Tendance B’golden Gift (g) Therese Murberg
Sabotage de la Terre Sauvage (g) Ada Ekeland og Jannike Nordanger
Ixi de la Tyvell (t) Heidi L. Hagen
Jaffa de la Tyvell (t) Marianne O Njøten/Ann-Merethe Rønning
Urdabrunnens Herkja Hlin (t) Wenche Aas Myhren
Kronos Van’t Kempenhuis (m) Mona Christin Fediuk
NordJV-06 NordV-06 Varjert’s Ricky (l) Ida Nerland
BH LP3 Jackpot av Vikholmen (g) Ingrid Aasgraard
Embra Riandatter av Wen-Ta-Ke-Ri(t) Tomas Hansen
Eroja Riandatter av Wen-Ta-Ke-Ri(t) Wenche Aas Myhren
Wezenhof’s Bree (m) Kjell Rune Røstberg
Woodshine’s Amaya Arzuaga (t) Aril Skøld/Anne Grete Larsen
Woodshine’s Armani (t) Unni Merete Lilleskjæret
Woodshine’s Azzaro Chrome Legend (t) Eva Paulsen og Iselin Skøld
Woodshine’s Bisou-Bisou (t) Laila Nordbø Jenssen
Woodshine’s Bottega Veneta (t) Anne Grete Larsen
Woodshine’s B-Rude (t) Per Erik Fjeld
Woodshines Flashdance (t) Heidi Gundelsby
RH Nuch Woodshines Kevan (g) Susanne Kjærstad
Woodshines Lykkelig (t) Geir Egil Grønvold
Woodshines Lykketrollet (t) Lena Mjåtvedt
Woodshines Miccosoukee (t) Jeanette Brun
Woodshines Micmac (t) Anne Grete Larsen
Woodshines Minotauros (t) Janniche og Svein Egil Syrtveit
Woodshines Motorpsycho (t) Heidi K Andersen
Woodshines Månestråle (t) Trygve Fredriksen/Anne Grete Larsen
Woodshine’s Nakota (t) Jeanette Groth Tangen
Woodshine’s Nemesis (g) NY Mariann Henriksen
Woodshine’s Nee-Mee-Poo (t) Anne Grete Larsen/Helen Nilsen
Woodshine’s Niantic (t) Unni Merete Lilleskjæret
Woodshine’s Nija (g) NY
Woodshine’s Nun-De-Waone (t) Roger Igelkjøn
Woodshines Nighthawk (t) Randi Angelvik
Woodshines Regal Swantee (t) Marit Stenstadvollen
Nuch Woodshines Sky At Sundown (t) Ann Kristin og Anne Grete Larsen
Woodshines Working Day and Night (t) Tone H. og Ole Andreassen
Carbonado Z Kovàrny (t) Monica Nygård
Cute Black Cannibal z Kovàrny (g) Ada Ekeland, Jannike Nordanger og Anita Ragnarsdotter