Årets Belger 2005

Årets Belger – Lydighet, Agility og Bruks

Groenendael og Groenendael Veteran

Nr Groenendael Tittel: Eier: TOTALT
1 Fakaiser’s Neron D’Noir N Uch Lisbeth Endresen 101,5
2 O’Emir de la Douce Plaine N Uch Tommy og Edyta Engh 59
3 Woodshine’s Kevan N Uch Susanne Kjærstad 55
4 Ockmonix Hiawatha N DK Uch Inger Marie Bugge 52,5
   5 A New Emil of Siwieto Eriksen/Einemo 50,5
6 Eliza av Siwieto Eriksen/Einemo 38,5
7 Woodshine’s Kamos Eli Jacobsen 36,5
8 Madmoiselle Mikane av Vikholmen N Uch Jannike Nordanger 32
   9 Chac Mool’s Sundown Dancer N Uch M og R Oudmayer 28,5
10 A-Te-Ell’s Madame Udine Lars og Randi Asper 25
11 Woodshine’s Idole in Black Uzo N Uch Oddmund Bekkeheien 24,5
12 Bess Des Terres Bergeres N Uch R. og L. Eliassen 23,5
12 Prærien’s Bædste Evita Lyster/Hulsund 23,5
14 Nadjarah’s Cordelia R. og L. Eliassen 19,5
15 Chac Mool’s Fuzzy Dancer Elisabeth Bekkeli 18,5
16 Hera des Champs du Trefle Katrine Kveli Moen 17,5
17 Bh Urd av Nangijala Larsen/Loso 17
17 Chac Mool’s Amazing Dancer Marianne Knudsen 17
18 Ockmonix Lille Lykke Janne B. Lyster 14
19 Fakaiser’s Xerin D’Xamir N Uch Else Johansen 13,5
20 Fakaiser´s Altesse Randi og Lars Asper 12
21 Black Hawkwind’s Onatop N Uch Eliassen/Vinje 11
21 Lann Morian Fenja Kristine Holter 11
23 Fakaiser’s Exit N Uch Hege Johnsen 10,5
Nr Groenendael Veteran Tittel: Eier: TOTALT
1 Fakaiser’s Neron D’Noir N Uch Lisbeth Endresen 126,5
2 Black Hawkwind’s Onatop N Uch Eliassen/Vinje 23
3 Madmoiselle Mikane av Vikholmen N Uch Jannike Nordanger 22

Malinois

Nr: Hundens navn: Tittel: Eier: TOTALT
1 Shirocky’s Embla Siv og Roy Revheim 53,5
2 Subtils Jussi Berit Roaldseth 38,5
3 Brumlebassen’s Bonaparte N Uch Kvernberg/Jahnsen 34,5
4 Shirocky’s Esprit James Baker 14,5
5 Brumlebassen’s Bacardi Emte Jahnsen 11,5

Laekenois

1 Vajert Xplosive N Uch Tanja Hulsund og Petter Flisen 47

Tervueren og Tervueren Veteran

Nr: Tervueren Tittel: Eier: TOTALT
1 Fakaiser’s Gucci N Uch Dag og Bente Harlem 84,5
2 Bästdal’s Vinga Eirin Sommer 75
3 Fakaiser’s Ciree Gerd Mæhle 63
4 Woodshine´s Fatal TNT N Uch Lene Fagerbakke 61
   5 Akeron of Sundown Dancer N Dk Uch Anne Grete Larsen 59
6 Ockmonix Maestro Grieg Dagrunn Thorheim 52
   7 Fakaiser’s Jizzo Rolf Hansen 48,5
7 Tikkabi’s Juni Inger Rosvoll 48,5
9 Chevy’s Harvilde N Uch Ann-Merethe Rønning 42
10 Hexen House Loduhr Siv og Roy Revheim 41,5
11 Tikkabi’s Ofelia N Uch Linda Haugsdal 39,5
12 Chevy’s Jeriva Ravdal/Tornes 36
13 Woodshine’s Take A Chance on Me N Uch Mork/Larsen 31
14 Heftige Mithrill av Revehiet N Uch Lyster/Hulsund 30,5
15 Heldige Moria av Revehiet Tanja Hulsund 29
16 Heierås Camaro Ida Nerland 27
17 Chevy’s Gandhi N Uch M. og A.I Johnsen 26,5
17 Fakaiser’s Geelah R. og AK Hansen 26,5
18 Woodshine’s Phisto v. Faraon Anne Grete Larsen 26
19 Bästdals Viljar Susanne Kjærstad 25,5
20 V-Jonagored Budy Archertype Trond Hansen 23,5
21 Chevy’s Harhelix Wenche Meissner 23
21 Woodshine’s Triton N Uch Helge Johnsen 23
23 Kiosan’s Eteokles N Uch Tanja Hulsund 22,5
23 Vestertorp’s Mont Xcellent Anja Weltzien 22,5
25 Tikkabi’s Hindi Int.Nord Uch Tanja Hulsund 22
25 Woodshine’s Phoebe v. Faraon Marianne Gundersen 22
26 Fakaiser’s Kalvin Gro Marit Vaag 19,5
27 Oskar-Twinkle v.d. Weiwakers Nethus/Andersen 18,5
Nr Tervueren Veteran Tittel: Eier: TOTALT
1 Akeron of Sundown Dancer N Dk Uch Anne Grete Larsen 99
2 Tikkabi’s Hindi Int.Nord Uch Tanja Hulsund 45,5
3 Bayero’s Lady Athena N Uch Knutsen/Stensheim 26,5
4 Woodshine’s Faraon Fatal EM og T. Nygaard 25
5 Fresvikbygda’s Benita Dancer Tony Rennemo 14,5
6 Tikkabi’s G-Hero Geir Rosvoll 10,5