Årets Belger 2006

Årets Belger – Lydighet, Agility og Bruks

Groenendael og Groenendael Veteran

1 Fakaiser’s Exit (g) N UCH N LCH NV-06 Johnsen, Hege 90 5
2 Fakaiser’s Neron D’ Noir (g) NUCH Endresen, Lisbeth Annie 79,5 5
3 Ockmonix Hiawatha (g) N DK UCH NORDV-06 Bugge, Inger M 64 5
4 Narvar Mylla V’t Groenveld (g) NV-05 Florell, Jan 51,5 4
5 A-Te-Ell’s Madame Urza (g) NUCH Jensen, Anne Tove M 50 5
6 Nadjarah’s Cordelia (g) Eliassen, Ronny & Linda 42,5 3
7 O’ Emir De La Douce Plaine (g) PL N UCH NORDV-06 Engh, Tommy 33,5 4
8 Morgan Kane Solo Dancer (g) N UCH Dalstein, Ailin 32,5 2
8 Woodshine’s Kevan (g) NUCH Kjærstad, Susanne 32,5 5
9 Nadjarah’s Donna (g) Eliassen, Ronny 31,5 1
11 Cichlas Caro (g) Hernes, Sissel 31 5
12 Mademoiselle Mikane Av Vikholmen (g) NUCH Nordanger, Jannike Steindal 27,5 5
13 Fakaiser’s Hoyah Harlem, Dag 26,5 1
14 Jina De Rancho Jerez (g) Engh, Edyta 19 4
14 Nanduhria’s Alduya (g) Jahnsen, Emte 19 2
14 Woodshine’s Libera (g) Larsen, Anne Grete 19 3
17 Ram Reuven Av Vikholmen (g) Tomasgaard, Siv & Are 17,5 4
18 Flisdaelen’s Enni (g) NUCH Solhaug, Rolf-Rune 17 2
19 Bess Des Terres Bergeres (g) NUCH Eliassen, Ronny & Linda 16,5 3
20 Rakkelby’s Charmtrolle (g) NUCH Evensen, Eva Sveen 16 3
21 Bh Skuldh Av Nangijala (g) Hansen, Annette 14 2
22 A-Te-Ells Madame Udine NV-06 Asper, Randi og Lars 13,5 1
23 Chac Mool’s Sundown Dancer (g) NUCH Oudmayer, Merete 13 1
23 Fakaiser’s Xerin D’ Xamir (g) NUCH Johansen, Else 13 3
25 Otea De Rancho Jerez (g) Rødland, Shirley 12,5 2
26 Hera Des Champs Du Trefle (g) Moen, Katrine Kveli 11 2
26 Eliza Av Siwieto (g) N UCH NV-04 Eriksen, Leif Normann 11 2
28 Donatrix Wildah (g) Ekeland, Ada Elin 10 2
29 Ivo Des Champs Du Trefle (g) Marring, Bjørn 9,5 3
29 Orion-Jerez Fan Jo-Bo’s Hiem (g) PL N UCH Engh, Tommy 9,5 1
31 Irina Des Champs Du Trefle (g) Schjetne, Kristin 8,5 1
32 Vanistica Crazy Dancer (g) NUCH Bekkeli, Elisabeth K 8 1
33 Brave Extreme Thunder (g) Trøhaugen, Mona 7,5 1
33 Riviero’s Amy (g) NUCH Brandtzæg, Mari Anne A /Trygve 7,5 1
33 Præriens Bedste Evita (g) NV-05 Lyster, Janne B 7,5 1
36 Chac Mool’s Fuzzy Dancer (g) Bekkeli, Elisabeth K 7 2
36 Cichlas Cala (g) Grude, Liv 7 2
36 Fakaiser’s Lou-Lou Harlem, Bente 7 1
39 A New Emil Av Siwieto (g) N UCH NV-01-03-04 Eriksen, Leif Normann 6,5 2
39 Cichlas Bajaz (g) Faugstad, Inger 6,5 1
39 Fresvikbygda’s Ekko No One (g) Bøthun, Hans Ivar 6,5 1
39 Fåreelgen’s Zellika (g) Halvorsen, Tove 6,5 1
39 Hindi Des Champs Du Trefle (g) Grøtberg, Tone &Tore 6,5 1
39 Woodshine’s Kamos (g) Jacobsen, Eli 6,5 1
45 Fåreelgen’s Sandra (g) Halvorsen, Tove 6 2
46 Nadjarah’s Athena (g) Monsen, Kristin 4,5 1
47 Iko Des Champs Du Trefle (g) Moen, Katrine Kveli 4 1
48 Cichla’s Bonita (g) N UCH Jensen, Maren Elise M 3 1
49 Bh Embla Av Nangijala (g) Gundahl, Hanni 2,5 1
49 Vilde Vilya Av Vikholmen (g) Krisiansen, Heidi Storm 2,5 1
51 Nadjarah’s Empress Erah (g) Eliassen, Linda Kristensen 1,5 1
52 Fakaiser’s Xamour D’ Xarek (g) N UCH Eriksen, Leif 1 1
52 Sheerena’s Tamlin Jakobsen, Elin Wenche 1 1
52 Woodshine’s Idole In Black Uzo (g) NUCH Bekkeheien, Oddmund 1 1
 Groenendael veteran
1 Fakaiser’s Neron D’ Noir (g) NUCH Endresen, Lisbeth Annie 88 5
2 Mademoiselle Mikane Av Vikholmen (g) NUCH Nordanger, Jannike Steindal 70 5
3 A New Emil Av Siwieto (g) N UCH NV-01-03-04 Eriksen, Leif Normann 42 2
4 Ockmonix Hiawatha (g) N DK UCH Bugge, Inger M 38 2
5 Leleupi Kasanga (g) N UCH N ACH Monsen, Rune 22 2
6 Riviero’s Amy (g) NUCH Brandtzæg, Mari Anne A  /Trygve 19,5 2
7 Vanistica Crazy Dancer (g) NUCH Bekkeli, Elisabeth K 13 1
8 A-Te-Ell’s Monsieur Liam (g) Jensen, John Morten 3 2
9 Frontosa (g) Mitchell, John Magne 2 1
9 Orion-Jerez Fan Jo-Bo’s Hiem (g) PL N UCH Engh, Tommy 2 1
11 Shirocky’s Basco Bazooka NUCH Rosenberg, Unn 1 1
11 Woodshine’s Fournoi (g) Torp, Ole Eivind 1 1
11 Rakkelby’s Charmtrolle (g) NUCH Evensen, Eva Sveen 1 1

Laekenois

1 Sunreds Bamse V. Tarzan II Florell, Jan 39 4
2 Vajert Ricky (l) NORDV-06 NORDJV-06 Nerland, Ida M. S. 6,5 1
3 Vajert Xplosive (l) N UCH NV-03-05 Hulsund, Tanja 2 2

Malinois og Malinois Veteran

1 Shirocky’s Embla (m) N UCH NV-06 Revheim, Siv V /Roy 49,5 4
2 Brumlebassen’s Bonaparte (m) N UCH NV-04-05-06 NORDV-06 Kvernberg, Camilla 45 5
3 Maligården Double Up Jack A’dandy Florell, Jan 12 2
3 Yalk Van Joefarm (m) N UCH Land, Geir 12 2
5 Vestertorp’s Sick Sack (m) N UCH NV-01 Sølvberg, Per Arne 1 1
1 Yalk Van Joefarm (m) N UCH Land, Geir 24 2

Tervueren og Tervueren Veteran

1 Bästdals Vinga (t) NV-04-05-06 N UCH NORDV-06 Sommer, Eirin 93,5 5
2 Fakaiser’s Jizzo (t) NUCH Hansen, Rolf 72,5 5
3 Akeron Of Sundown Dancers (t) N DK UCH NORDV-98 NV-04-05 Larsen, Anne Grete 70 5
4 Bästdals Viljar (t) NUCH Kjærstad, Susanne 64 5
5 Woodshine’s Phoebe V Faraon (t) NUCH Gundersen, Marianne 58 5
6 Certavias Enterah (t) Aske, Laila /Sandvik, Kristian 56,5 4
7 Fakaiser’s Giono (t) Larsen, Ann Kristin 56 5
8 Kiosan’s Chiabos (t) N UCH NV-03 Sandvold, Eric G 54,5 5
9 Oskar-Twinkle V D Weiwakers (t) Nethus, Ronald /Lise Andersen 53 5
10 Fakaiser’s Joris (t) Fossum, Ane 51,5 2
11 Chevy’s Eyzer (t) N DK UCH Tornes, Torill / Olsgård, Kjartan 48,5 5
12 Chevy’s Fargas N UCH Enoksen, Kirsti 46 4
13 Xerina-Xeyenne V D Weiwakers (t) Andersen, Lise 45,5 3
13 Woodshine’s Sky At Sundown (t) Larsen, Ann Kristin 45,5 5
15 Certavias Ezeppelin (t) Sigbjørnsen, Hanne /Kvæven, Robert 41,5 2
15 Ockmonix Maestro Grieg (t) Fløde, Solveig 41,5 4
17 Red Wolf’s Amazing Ace (t) Larsen, Stine P / Nordgulen, Siri 38,5 2
18 Bästdals Arv (t) Boneng, Merethe /Rønning, Ann-M 37,5 5
19 Corsini Raphael (t) NUCH Andersen, Lise 36,5 4
20 Fakaiser’s Maverick (t) Kristiansen, Rita 35,5 2
21 Fakaiser’s Ciree (t) N UCH Mæhle, Gerd 33,5 5
22 Fakaiser’s Geelah (t) N UCH Hansen, Rolf 30,5 5
23 Heftige Mithrill Av Revehiet (t) NUCH Lyster, Janne/ Hulsund, Tanja 29 5
24 Fakaiser’s Brennie (t) N UCH NV-03 Eriksen, Leif Norman 27 4
25 Woodshine’s Geronimo Haraldsen, Svein Erik 23,5 4
26 Woodshine’s Faraon Fatal Nygaard, Terje & Else Marie 22 2
27 Fakaiser’s Jiago (t) Moxness, Malin 21,5 2
28 Tikkabi’s Hindi (t) INT NORD UCH BH Hulsund, Tanja 21 2
29 Chevy’s Ganiaki (t) Aske, Laila /Sandvik, Kristian 18,5 4
29 Hexen House Grymmah (t) Oskarsen, Bjørn /Ann Kristin Larsen 18,5 3
29 Revloch Rambling Rose (t) Larsen, Anne Grete 18,5 3
32 Fauve Art’s Ox Goggen Stablum, Maigunn 17,5 4
33 Tikkabi’s Pandora (t) Haugsdal, Linda 17 1
34 Heierås Camaro (t) Nerland, Ida M 16,5 3
34 Woodshine’s Kenzo Jungle N DK UCH NV-98 Paulsen, Eva Skøld 16,5 2
36 Woodshine’s Regal Swany Borlaug, Linda 15,5 5
36 Woodshine’s Take A Chance On Me (t) Mork, Karl Johan 15,5 3
38 Montmorenja’s Elleville Cirka (t) NORDJV-06 Lærnes, Heidi 15 2
39 Woodshine’s Billie Jean (t) Larsen, Anne Grete 14 3
39 Woodshine’s Phobos (t) Mork, Karl Johan 14 2
41 Chevy’s Harvilde (t) N UCH Rønning, Ann-Merethe S 13,5 2
42 Shirocky’s Damenes Drøm (t) Rasmussen, Tone 12,5 3
42 Bästdals Yndi (t) Olsen, Harriet 12,5 2
44 Knepp Comme Un Reve Noir (t) Hulsund, Tanja 12 2
44 Woodshine’s Triton (t) NUCH Johnsen, Helge 12 3
44 Tikkabi’s Juni (t) Rosvoll, Inger 12 4
47 Chevy’s Harhelix (t) Meissner, Wenche 11,5 1
48 Chevy’s Jeriva Ravndal, Reidun 10 3
49 Woodshine’s Fatal Tnt (t) Fagerbakke, Lene R 9,5 1
50 Fakaiser’s Kifa (t) Leinaas, Heidi 9 1
51 Hele Armanda Av Revehiet Haugsdal, Linda 8,5 1
51 Red Wolf’s Agile Athella (t) Nordgulen, Siri 8,5 2
53 Arry Van De Hoge Laer (t) N UCH Haugsdal, Linda 8 3
53 Fakaiser’s Keagen (t) Hansen, Rolf 8 1
53 Tikkabi’s Qakktus (t) Bronder, Tobias 8 2
53 Ockmonix Nei-Ja Lyster, Janne B 8 1
53 Montmorenja’s Elleville Casper (t) Arne, Ann-Christin 8 1
58 Chevy’s Djiengis (t) N UCH Enoksen, Kirsti 7,5 1
58 Woodshine’s Betty Blue (t) Larsen, Anne Grete 7,5 2
60 Montmorenja’s Elleville Aqua (t) Rønning, Ann-Merethe og Finn 6,5 1
60 Tenterv’s Fantezi F’ Akhela (t) Nordgulen, Siri 6,5 1
60 Tikkabi’s Raiza (t) Haugsdal, Linda 6,5 2
60 V-Jonagored Budy Archetype (t) N UCH KORAD Hansen, Trond 6,5 1
60 V-Lobo Vita Føyn (t) Åkerøy, Åse Eriksen 6,5 1
65 Fakaiser’s Gucci (t) N UCH Harlem, Bente 6 1
65 Tatago’s Castor Centaurus (t) Reinhardsen, Anne-Marit 6 1
65 Woodshine’s Boucheron (t) Anglevik, Randi 6 2
68 Kiosan’s Harmonia Haugsdal, Linda 5 2
69 Fakaiser’s Italie (t) Harlem, Bente & Dag 4 1
69 Fakaiser’s Menah (t) Hunshammer, Pia 4 2
69 V-Discovery Aluette Nefertiti (t) N S UCH N LCH Knutsen, Siri Skogen 4 1
69 Woodshine’s Working Day And Night(t Andreassen, Tone Hope 4 1
69 Montmorenja’s Elleville Chili (t) Boneng, Merethe 4 1
74 Nadjarah’s Evening Heat (t) Pettersen, Cecilie 3 1
74 Shirocky’s Deilige Dagdrøm (t) Henriksen, Mariann 3 1
74 Bayero’s Lady Athena (t) NUCH Knudsen, Bente Kristel 3 1
77 Fresvikbygda’s Frøken Flora (t) Bøthun, Hans Ivar 2 1
78 Fauve Art’s Ox Gabi Johansen, Lene . 1 1
78 Tikkabi’s Rita (t) Pettersen, Espen 1 1
Tervueren veteran
1 Akeron Of Sundown Dancers (t) N DK UCH NORDV-98 NV-04-05 Larsen, Anne Grete 128,5 5
2 Kiosan’s Chiabos (t) N UCH NV-03 Sandvold, Eric G 83,5 5
3 Tikkabi’s Juni (t) Rosvoll, Inger 77 5
4 Woodshine’s Faraon Fatal Nygaard, Terje & Else Marie 51 5
5 Tikkabi’s Hindi (t) INT NORD UCH BH Hulsund, Tanja 33 2
6 Chevy’s Djiengis (t) N UCH Enoksen, Kirsti 23 1
7 Woodshine’s Kenzo Jungel N DK UCH NV-98 Paulsen, Eva Skøld 21,5 2
8 Bayero’s Lady Athena (t) N UCH Knudsen, Bente Kristel 15 2
9 Hexen House Grymmah (t) Oskarsen, Bjørn /Ann Kristin Larsen 12,5 2
10 Woodshine’s Boucheron (t) Anglevik, Randi 9 3
11 Dinni’s Dream O’ Rising Sun (t) Henriksen, Laila /Terje 2 2
12 Azar-A’ Treve (t) Wang, Iselin Maria 1 1

Årets Belger 2006 på tvers av variantene

1 Fakaiser’s Neron D’ Noir (g) NUCH Endresen, Lisbeth Annie 62 5
2 Fakaiser’s Jizzo (t) NUCH Hansen, Rolf & Anne-Karin 48 3
3 Akeron Of Sundown Dancers (t) N DK UCH NORDV-98 NV-04-05 Larsen, Anne Grete 47 5
4 Fakaiser’s Exit (g) N UCH N LCH NV-06 Johnsen, Hege 41 5
5 Navar Mylla V’t Groenveld (g) NUCH NV-05 Florell, Jan 35 3
6 Sunreds Bamse V. Tarzan II (l) Florell, Jan 34 4
7 Kiosan’s Chiabos N UCH NV-03 Sandvold, Eric/ Hansen, R & AK 32 2
7 Nadjarah’s Cordelia (g) Eliassen, Ronny & Linda 32 2
7 Shirocky’s Embla (m) NUCH NV-06 Revheim, Siv V /Roy 32 4
10 Red Wolf’s Amazing Ace (t) Larsen, Stine / Nordgulen, Siri 28 2