Årets Belger 2008

Årets Belger – Lydighet, Agility og Bruks

Groenendael og Groenendael Veteran

1 A-Te-Ell’s Madame Yatzie (g) N DK UCH SV-07 NV-07 KBHV-08 Ekeland, Ada 141 5
2 Ollegaarden’s Orion Of O’shaya N UCH NV-07-08 Hol, Ailin D 77 5
3 Cichlas Caro (g) N DK UCH Jensen, Anne Tove/Hernes, Sissel 72 5
4 Xantia Du Baton Tiroir (g) Rønning, Aina / Jahnsen, Emte 58 5
5 Woodshine’s Luna (g) N DK UCH Nordanger, Jannike Steindal 47 5
6 Sheerena’s Waldo Max (g) N UCH Rønning, Aina 45 4
7 Woodshine’s Kevan (g) N UCH Kjærstad, Susanne 44 5
7 A-Te-Ell’s Madame Urza (g) N UCH Jensen, Anne Tove og Morten 44 3
9 Fakaiser’s Lutton Endresen, Lisbeth Annie 43 3
10 Neo (g) N UCH Nordanger, Jannike /Ekeland, Ada 36,5 5
11 Navar Mylla V ‘t Groenveld (g) NV-05 N UCH Jensen, Anne Tove og Morten 35 5
12 Cichlas Dizarella (g) N UCH Jensen Anne Tove/ Pia Dydland 32 5
13 Hiayre’s Magic Miracle (g) N UCH Johansen, Alyn H. 30,5 4
14 Nadjarah’s Griffin (g) Eliassen, Linda og Ronny 25,5 3
14 Nadjarah’s Giancazan (g) Moen, Solveig Hjallen 25,5 3
16 Black Hawkwind’s Onatop (g) N DK UCH NV-99-03 NORDV-00 VWW-08 Eliassen, Ronny og Linda 24 5
17 Luavjan’s Bonotheone (g) p.E N DK UCH Eliassen, Ronny og Linda 23,5 5
18 Chivas Du Bois Du Tot (g) Asper, Randi og Lars 21,5 4
19 Aras De Bruine Buck (g) Jensen, Anne Tove og Morten 20 5
19 Bess Des Terres Bergeres (g) N UCH Eliassen, Linda og Ronny 20 5
21 Copyright (g) N UCH Jensen, Maren, Morten og Anne Tove 18,5 5
22 Fakaiser’s Xamour D’ Xarek (g) N UCH Larsen, Connie Christine 15 3
22 Woodshine’s Kybele (g) NORDUV-02 N UCH Trøhaugen Mona/ Bøthun Hans Ivar 15 1
24 Xantos Du Baton Tiroir (g) Nordanger, Jannike /Ekeland, Ada 14,5 1
25 Rainbows End’s Amy (g) Jacobsen, Helge 12,5 3
26 Fakaiser’s Exit (g) N UCH N S LCH NV-06 Johnsen, Hege 11 1
26 Ockmonix Hiawatha (g) N DK UCH NORDV-06 Bugge, Inger M 11 2
26 Leleupi Kasanga (g) N UCH N ACH Monsen, Rune 11 2
29 Chac Mool’s Sundown Dancer (g) N UCH Rognstad, Tone-Lise 9,5 1
30 Ingo Des Champs Du Trefle (g) Bjerke, Øyvind 9 1
30 A-Te-Ell’s Madame Udine N UCH NV-06 Asper, Randi og Lars 9 3
32 Mademoiselle Mikane Av Vikholmen (g N UCH Nordanger, Jannike Steindal 8 2
32 Woodshine’s Libera (g) N UCH Larsen, Anne Grete 8 1
32 Ravi Rerikon Av Vikholmen (g) Myklebust, Torbjørn 8 1
35 Haimee Black Z Kovarny (g) Nordanger, Jannike /Ekeland, Ada 7,5 3
35 Jina De Rancho Jerez (g) Engh, Edyta 7,5 2
37 Flisdaelen’s Enni (g) N UCH Solhaug, Rolf-Rune 7 2
38 Cichlas Dølle Navar (g) Halvorsen, Rebekah Berg 5,5 1
38 A New Emil Av Siwieto (g) N UCH NV-01-03-04 Eriksen, Leif Normann 5,5 1
40 Imagecopy Dancing Diotima (g) Gåsbak, Mona 5 1
40 Lucie (g) Fekete, Eva Theresa 5 1
42 Fakaiser’s Xerin D’ Xamir (g) N UCH N VCH Johansen, Else 4,5 1
42 Nadjarah’s Ghita Enja (g) Askim, Ingrid 4,5 1
44 Raja Ramya av Vikholmen Søreide, Carsten 4 1
45 Cichlas Ella Haaland, Carl Fredrik 3,5 1
46 Cichlas D’arcy (g) Stensland, Ragnhild 2,5 1
47 Shirocky’s Harlekin Sangvik, Line 2 1
47 Muletunet’s Arwen Aridia (g) Sæle, Kjersti 2 2
47 Cichlas Electra Høgheim, Bjørg 2 1
47 Luno Des Champs Du Trefle (g) Baldersheim, Eli Andrea Foss 2 1
51 Brave Extreme Thunder (g) Trøhaugen, Mona 1,5 1
 
Belgisk Fårehund, Groenendael veteran    
1 Black Hawkwind’s Onatop (g) N DK UCH NV-99-03 NORDV-00 VWW-08 Eliassen, Ronny og Linda 83 5
2 Fakaiser’s Xamour D’ Xarek (g) N UCH Larsen, Connie Christine 69 5
3 Ockmonix Hiawatha (g) N DK UCH NORDV-06 Bugge, Inger M 45 2
4 Leleupi Kasanga (g) N UCH N ACH Monsen, Rune 32 2
5 Mademoiselle Mikane Av Vikholmen (g N UCH Nordanger, Jannike Steindal 25 1
6 Ruzzika De La Douce Plaine (g)   Jacobsen, Eli og Helge 22 1
7 A New Emil Av Siwieto (g) N UCH NV-01-03-04 Eriksen, Leif Normann 8,5 1

Laekenois og Laekenois Veteran

1 Vajert Ricky (l) N UCH NORDJV-06 NORDV-06 Stiansen, Ida 7 1

Malinos og Malinois Veteran

1 Sabrefield Swift Action (m) N UCH Haug, Cecilie 77 5
2 Ruby River’s Attila (m) N UCH Stiansen, Ida 7 1

Tervueren og Tervueren Veteran

1 Rainbows End’s Breedie Tang-Terr Sandvold, Eric G/ Mæland, Hilde T 126 5
2 Bästdals Viljar (t) N UCH WW-08 Kjærstad, Susanne 99,5 5
3 Fauve Art’s Sx Hercule Nonstop (t) N UCH Stablum, Maigunn 80,5 5
4 Woodshine’s Nighthawk (t) N UCH Anglevik, Randi 73,5 5
5 Rainbows End’s Brian Zico   Mongstad, Aud 65,5 4
6 Oskar-Twinkle V D Weiwakers (t) N UCH Andersen, Lise 61,5 5
7 Ockmonix Nei-Ja N UCH Lyster, Janne B 61 5
8 Nadjarah’s Evening Heat (t) N UCH Pettersen, Cecilie 57,5 3
9 Woodshine’s Sky At Sundown (t) N UCH Larsen, Ann Kristin 53,5 5
10 Chevy’s Kahroma (t) N UCH Wang, Iselin M. 47,5 5
11 Fakaiser’s Geelah (t) N UCH Hansen, Rolf  og Anne Karin 46 5
12 Fakaiser’s Giono (t) N UCH Larsen, Ann Kristin 44,5 5
13 Certavias Enterah (t) N UCH Aske, Laila 41,5 5
14 Fauve Art’s Ox Goggen N UCH Stablum, Maigunn 40,5 5
15 Hexen House Grymmah (t) Larsen, Ann Kristin 34,5 5
16 Knepp Comme Un Reve Noir (t) N UCH Hulsund, Tanja 32,5 4
17 Montmorenja’s Elleville Chili (t) Rønning, Ann-Merethe S 31 4
18 Chevy’s Kahoko (t) N UCH Hulsund, Tanja 29 2
18 Hovne Es-Pen Av Revehiet NORDJV-06 N UCH Hulsund, Tanja 29 2
20 Urdabrunnens Herkja Hlin (t)   Myhren, Wenche Aas 28 3
20 Chevy’s Kahron (t) N UCH Løvstad, Eli 28 4
22 Fakaiser’s Ciree (t) N UCH Mæhle, Gerd 26 4
23 Eternity’s Waldemar   Hulsund, Tanja 25,5 4
24 Goldmine’s Femina (t)   Kristiansen, Rita/Hunshammer, Pia 24,5 4
25 Certavias Faustino-Rio Sigbjørnsen, Hanne 23,5 5
26 Chevy’s Eyzer (t) N DK UCH Tornes, Torill 22,5 3
27 Revloch Rambling Rose (t) N UCH Larsen, Anne Grete 22 2
27 Chevy’s Oakantoh (t)   Aske, Laila 22 3
29 Woodshine’s Regal Swany (t) N UCH Borlaug, Linda 21,5 2
30 Rainbows End’s Blazy Bergsten, Kirsti 21 3
30 Heldige Moria Av Revehiet (t) N UCH BH NV-07 Hulsund, Tanja 21 3
30 Tikkabi’s Juni (t)   Rosvoll, Inger 21 5
30 Rainbows End’s Zhino (t) N UCH Vilholm, Monja Elise 21 4
34 Ockmonix Nokas   Olsen, Tonje Merete 20 3
34 Xerina-Xeyenne V D Weiwakers (t) N UCH Andersen, Lise 20 2
36 Marimick’s Falco (t)   Karlsen, Anita 18,5 1
36 High Clearings Friendship (t) Tornes, Torill 18,5 2
36 Faveros Arya A’trisca (t)   Myrene, Anita K 18,5 2
36 Pyrytuulen Merenneito (t) Sigbjørnsen, Hanne 18,5 5
40 Chevy’s Kahriff (t)   Rasmussen Tone/ Kjærside Gitta C 18 1
40 Bästdals Cama (t) N UCH Birkeland Catharina 18 3
42 Bergeau Painted Lady (t) Johansen, Alyn Hunsbedt 17,5 2
43 Ockmonix Opra Svane (t)   Lyster, Karoline 16,5 3
44 Montmorenja’s Elleville Casper (t) Arne, Ann-Christin 16 2
45 Rainbows End’s Bizzo Lauritsen, Ritva Helen 15 2
45 Ockmonix Od-Skar De La Rev (t) N UCH Hulsund, Tanja R./Lyster, Janne B 15 2
47 Fakaiser’s Kifa (t) Hagen, Heidi Leinaas 14,5 2
47 Shirocky’s No Fear No Tear (t)   Henriksen, Laila Og Terje 14,5 2
49 Woodshine’s Betty Blue (t) Larsen, Anne Grete 14 3
50 Woodshine’s Phoebe V Faraon (t) N UCH Gundersen, Marianne 13,5 2
51 Woodshine’s Moon Maiden (t)   Larsen, Anne Grete 12,5 2
51 Niavana Drama Queen (t) Johansen, Alyn H. 12,5 3
53 Fakaiser’s Menah (t)   Hunshammer, Pia 11,5 2
53 Hevne Arg Av Revehiet (t)   Danielsen, Evelyn 11,5 2
55 Woodshine’s Working Day And Night(t) N UCH Andreassen, Tone Hope 11 1
55 Tenterv’s Fantezi F’ Akhela (t)   Nordgulen, Siri 11 2
55 Kiosan’s Harmonia (t)   Haugsdal, Linda 11 2
55 Woodshine’s Geronimo N UCH Haraldsen, Svein-Erik 11 2
55 Bästdals Borgir (t) Vuttudal, Heidi 11 2
60 Corsini Raphael (t) N UCH Andersen, Lise 9 1
61 Certavias Fakirah Sigbjørnsen, Hanne 8,5 2
62 Woodshine’s Madrugada (t)   Larsen, Anne Grete 8 1
62 Fakaiser’s Menah (t)   Hunshammer, Pia 8 1
62 Chevy’s Oaknuria (t) Moan, Gøril Hjallen 8 2
62 Red Wolf’s Agile Athella (t)   Nordgulen, Siri 8 2
66 Vestertorp’s Funky   Andersen, Lise/ Nethus, Ronald 7,5 1
67 Vestertorp’s Mont Xcellent N UCH Weltzien, Anja 7 1
67 Izgara’s Arwen (t) Hagen, Heidi K Leinaas 7 1
67 Corsini Tarantella (t) N UCH Tornes, Torill 7 1
67 Chevy’s Nihx (t)   Christiansen, Roar 7 1
67 Vestertorp’s Galliano O’cake   Førde, Erik 7 1
72 Tikkabi’s Pandora (t) Haugsdal, Linda 6,5 1
73 Tikkabi’s Ofelia (t) N UCH Haugsdal, Linda 6 1
73 Tikkabi’s Woopi (t) Haugsdal, Anita 6 2
73 Woodshine’s Triton (t) N UCH Johnsen, Helge 6 2
76 Jewell Du Fin Matois (t)   Asper, Randi og Lars 5,5 1
76 Vestertorp’s Gulliver O’cake   Melheim, Inger-Lill 5,5 1
78 Chevy’s Fariko   Birkeland, Eva 5 1
79 Heierås Camaro (t) Stiansen, Ida 4,5 2
79 Ulvemors I V Silver Scorpio (t)   Johansen, Anita Katarina 4,5 2
81 Tikkabi’s Hindi (t) INT NORD UCH BH Hulsund, Tanja 4 1
81 Woodshine’s Night Fever (t)   Larsen, Anne Grete 4 1
83 Rocco Little Heartbreak (t) N UCH Schmidt, Anita 3,5 1
83 Kiosan’s Chiabos (t) N UCH NV-03 Sandvold, Eric G 3,5 2
83 Chevy’s Nihndigo (t)   Flagtvedt, Elisabeth 3,5 1
83 Fauve Art’s Sx Hani (t)   Stablum, Maigunn 3,5 1
87 Woodshine’s Moonwalker Felix (t) BH N DK UCH Ingebretsen, Torill 3 1
87 Tikkabi’s Wigwahm (t)   Haugsdal, Linda 3 1
87 Heftige Mithrill Av Revehiet (t) N UCH Lyster, Janne B 3 1
87 Fakaiser’s Brennie (t) N UCH NV-03 Eriksen, Leif Norman 3 1
87 Chevy’s Luca (t)   Tornes, Torill 3 1
87 Bo Bo Bears Royer   Ross, Ingeborg 3 2
93 Heierås Hekla   Morstad, Rakel Johansen 2,5 1
93 Akira   Halvorsen, Tove/ Moe Reidar 2,5 1
93 Macho Amigo Av Revehiet (t) Strøm, Helge 2,5 1
96 Kvina’s Arising Dreamboy (t) Johansen, Alyn H. 2 1
96 Imagecopy Mystic Bandicoot (t) Johansen, Alyn Hunsbedt 2 1
96 Heierås Imah (t) Boneng, Merethe V 2 1
99 Red Wolf’s Amazing Ace (t)   Larsen, Stine Pernille 1,5 1
99 Fakaiser’s Maverick (t)   Kristiansen, Rita Christin 1,5 1
99 Woodshine’s Take A Chance On Me (t) N UCH Mork, Karl Johan 1,5 1
99 Eroja Riandatter Av Wen-Ta-Ke-Ri (t Myhren, Wenche Aas 1,5 1
103 Rainbows End’s Zhira (t) Bergsten, Marita 1 1
103 Bästdals Arv (t) N UCH Boneng Merethe/Rønning Ann-Merethe 1 1
103 Heierås Hannah   Donjem, Solfrid Olberg 1 1
103 Enya Du Pre Du Vieux Pont (t)   Asper, Randi og Lars 1 1
103 Woodshine’s Night Mare Trøen, Liv 1 1
 
Belgisk Fårehund, Tervueren veteran    
1 Tikkabi’s Juni (t)   Rosvoll, Inger 83 5
2 Chevy’s Eyzer (t) N DK UCH Tornes, Torill 82,5 3
3 Hexen House Grymmah (t) Larsen, Ann Kristin 66,5 5
4 Tikkabi’s Hindi (t) INT NORD UCH BH Hulsund, Tanja 23 1
5 Kiosan’s Chiabos (t) N UCH NV-03 Sandvold, Eric G 20,5 1
6 Fresvikbygda’s Afrodite (t) N UCH Trøhaugen, Mona 5 1