Årets Belger 2009

Årets Belger – Lydighet, Agility og Bruks

Groenendael og Groenendael Veteran

1 Xantia Du Baton Tiroir (g) N UCH NV-08 Rønning, Aina / Jahnsen, Emte 97,5 5
2 Imagecopy Dancing Engine (g) Greaker, Merete 74 5
3 Luavjan’s Bonotheone (g) N DK UCH p.E. Eliassen Ronny og L/Sandh Per Og K 68,5 5
3 Kitou De La Ferme Farouche Borge, Tone 68,5 5
5 Cichlas Caro (g) N DK UCH Jensen, Anne Tove/Hernes, Sissel 63,5 5
6 Aja Arissa Dakota Jahnsen, Emte 60,5 5
7 A-Te-Ell’s Madame Yatzie (g) N DK UCH SV-07-09 NV-07 KBHV-08 Ekeland, Ada Elin 56 5
8 Cichlas Furza Jensen, Anne Tove 51,5 5
9 Rainbows End’s Celine Hansen Rolf og Anne-Karin 47 5
10 Fakaiser’s Lutton Endresen, Lisbeth Annie 45 5
11 Xantos Du Baton Tiroir (g) N UCH NV-09 Nordanger, Jannike/Ekeland, Ada E 43 5
12 Neo (g) N UCH Nordanger, Jannike/Ekeland, Ada 38 5
13 Bijou Belize Av Vikholmen (g) Ekeland, Ada/Stavsland, Conny 37 3
14 A-Te-Ell’s Madame Urza (g) N UCH Jensen, Anne Tove M 36,5 5
15 Rainbows End’s Corrita Eliassen Linda Og Ronny 35 3
16 Nadjarah’s Ghita Enja (g) Askim, Ingrid 34 3
17 Woodshine’s Kevan (g) N UCH Kjærstad, Susanne 31 5
18 Woodshine’s Luna N DK UCH NV-09 Nordanger, Jannike Steindal 30,5 3
19 Ollegaarden’s Orion Of O’shaya N UCH NV-07-08 Hol, Ailin Dalstein 28 2
20 Boheme Balpoa Jahnsen, Emte 25,5 4
21 A-Te-Ell’s Monsieur Zolo (g) Drågen, Laila 22,5 5
22 Ravi Rerikon Av Vikholmen (g) Myklebust, Torbjørn /Nordanger, Jannike 17 1
23 Nadjarah’s Giancazan (g) Moen, Solveig Hjallen 16 1
24 Nadjarah’s Faun (g) Århus, Sigstein 15,5 3
24 Collin V T Belgisch Schoon Eriksen, Leif Normann 15,5 1
24 Chac Mool’s Sundown Dancer (g) N UCH Rognstad, Tone-Lise 15,5 2
27 Ruzzika De La Douce Plaine (g) Jacobsen, Eli og Helge 14 2
27 Nadjarah’s Griffin (g) N UCH Bukkøy, Freddy 14 2
29 Molotov Vom Motodrom (g) Jahnsen, Emte 13,5 2
29 A New Emil Av Siwieto (g) N UCH NV-01-03-04 Eriksen Leif N/ Einemo Ingebjørg Å 13,5 2
31 Sheerena’s Waldo Max (g) N UCH Rønning, Aina 13 2
32 Haimee Black Z Kovarny (g) Nordanger, Jannike/Ekeland, Ada 12,5 4
32 Hiayre’s Magic Miracle (g) N UCH Johansen, Alyn Hunsbedt 12,5 3
34 Cichlas Dizarella N UCH Dydland Pia/ Jensen Anne Tove M 10 2
34 Aras De Bruine Buck (g) Jensen, John Morten og Anne Tove 10 3
36 Come And Get Me Av Ostretunet Nordanger J./Storm H./Ekeland A. 9 4
36 Cichlas Electra Høgheim, Bjørg 9 1
38 Muletunet’s Aktive Axi (g) Østborg, Berit Sandnes 8,5 1
39 Rainbows End’s Amy (g) Jacobsen, Helge og Eli 7 2
39 Fakaiser’s Xerin D’ Xamir (g) N UCH N VCH Johansen, Else 7 3
41 Black Sheilah’s Giono V Onslaw (g) Rasmussen, Tone 5,5 1
42 Woodshine’s Midas (g) Larsen, Anne Grete 5 1
42 Chivas Du Bois Du Tot (g) Asper, Randi og Lars 5 1
44 Copyright (g) N UCH Jensen, John M, Maren E. og Anne T. 4,5 1
44 Cichlas D’arcy (g) Stensland, Ragnhild 4,5 1
46 Ockmonix Hiawatha (g) N DK UCH NORDV-06 Bugge Inger M/ Bruseth Arne 4 1
46 Leleupi Kasanga (g) N UCH N ACH Monsen, Rune 4 1
46 Eternity’s Yaga Eriksen, Leif Normann 4 1
49 Luno Des Champs Du Trefle (g) Baldersheim, Eli Andrea Foss 2,5 1
50 Rainbows End’s Cool Ice Biørn, Karl 2 1
51 Jina De Rancho Jerez (g) Engh, Edyta 1,5 1
52 Rainbows End’s Cessie Eriksen Leif/ Larsen Connie 1 1
52 Lucie (g) Fekete, Eva Theresa 1 1
52 Collision Course Av Ostretunet Hopland, Vigdis 1 1
52 Bx Pimiento Av Nangijala (g) Østborg, Berit Sandnes og Olav 1 1
 
Belgisk Fårehund, Groenendael veteran  
1 Ruzzika De La Douce Plaine (g) Jacobsen, Eli og Helge 82 4
2 Ockmonix Hiawatha (g) N DK UCH NORDV-06 Bugge Inger M/ Bruseth Arne 26 1
3 Frontosa (g) Mitchell, John Magne 22 1
4 A New Emil Av Siwieto (g) N UCH NV-01-03-04 Eriksen Leif N/ Einemo Ingebjørg Å 19,5 2
5 Woodshine’s Kevan (g) N UCH Kjærstad, Susanne 14,5 2
6 Leleupi Kasanga (g) N UCH N ACH Monsen, Rune 14 2
7 Fakaiser’s Xerin D’ Xamir (g) N UCH N VCH Johansen, Else 6 1
8 Mademoiselle Mikane Av Vikholmen N UCH Nordanger, Jannike Steindal 5 1

Malinois og Malinois Veteran

1 Sabrefield Swift Action (m) N UCH NV-09 Haug Cecilie og Knut 47 5
2 Subtils Jussi (m) N UCH BH B NV-09 Roaldseth, Berit 37,5 4
3 Hanna Sweet Vulcan (m) Roaldseth, Berit 16,5 2
4 Birgjit Lien Av Staalhjerte (m) Mattson, Rune 7 1
5 Mallekrafts B’ Brenda The Brakeless N LCH N BCH Hanssen, Torhild 4,5 1
6 Blackneck’s A’ Lysa (m) BH IPO1 Svele, Rikke 2 1

Tervueren og Tervueren Veteran

1 Bästdals Viljar (t) N UCH WW-08 Kjærstad, Susanne 79,5 5
2 Rainbows End’s Zhino (t) N UCH NV-09 Vilholm, Monja Elise og Frank 65,5 5
3 Rainbows End’s Bizzo Lauritsen, Ritva Helen 58 4
4 Woodshine’s Nighthawk (t) N UCH Anglevik, Randi 55 5
5 Shirocky’s No Fear No Tear (t) N UCH NV-09 Henriksen, Laila og Terje 51,5 5
6 Kvina’s Catching The Moon (t) Stormoen, Tove Anita 48,5 4
7 Fakaiser’s Keagen (t) N UCH Endresen, Lisbeth Annie 45,5 5
8 Bästdals Iblis Kjærstad, Susanne 44,5 2
9 Tikkabi’s Woopi (t) N UCH Haugsdal, Anita 44 5
9 Møkkete Skjæra Av Revehiet (t) Hulsund, Tanja, Gard og Toril 44 4
11 Ockmonix Opra Svane (t) Lyster, Karoline og Janne Beate 41,5 3
12 Eternity’s Waldemar (t) N UCH Hulsund, Tanja 34,5 5
13 Pyrytuulen Merenneito (t) N UCH Sigbjørnsen, Hanne 33 5
14 Woodshine’s Sky At Sundown (t) Larsen Ann Kristin og Anne Grete 32,5 4
15 Rainbows End’s Breedie Tang-Terr Sandvold, Erik G./ Mæland, Hilde T. 31,5 5
15 Certavias Enterah (t) Aske Laila/Sandvik Kristian 31,5 2
17 Rainbows End’s Bi-Piano Kjetså, Kari 31 1
18 Fauve Art’s Sx Hercule Nonstop (t) N UCH Stablum, Maigunn 30 4
19 Woodshine’s Regal Swany (t) N UCH Borlaug Linda/Rasmussen Jan 29 2
20 Oskar-Twinkle V D Weiwakers (t) N UCH Nethus Ronald/ Andersen Lise 28,5 3
21 Hexen House Grymmah (t) Larsen Ann Kristin/ Oskarsen Bjørn 28 5
22 Izgara’s Brie Hagen, Heidi K. Leinaas og Bjørnar 27 3
22 Woodshine’s Mr.Big Greaker, Merete 27 5
24 Nadjarah’s Evening Heat (t) N UCH Pettersen, Cecilie 26,5 2
25 Dione V Labayo Larsen, Ann Kristin Og Connie C 24,5 5
26 Vestertorp’s Helotus O’ Cake (t) Nethus, Lise A. og Ronald 22 2
27 Tikkabi’s Juni (t) Rosvoll, Inger 21,5 5
28 Fakaiser’s Geelah (t) N UCH Hansen Rolf Og Anne Karin 20,5 1
29 Kiosan’s Nanook Haugsdal, Anita/ Aas, Jim 20 2
30 Woodshine’s Betty Blue (t) Larsen, Anne Grete og Una Lill 19,5 1
31 Ockmonix Od-Skar De La Rev (t) N UCH Hulsund, Tanja R./Lyster, Janne B. 15,5 2
32 Fauve Art’s Sx Happy Kaisa (t) Stokke, Jorunn 15 3
32 Fauve Art’s Sx Hani (t) N UCH Stablum, Maigunn 15 1
34 Flammeus Lord Koenigsegg (t) Kjærstad, Susanne 14,5 3
34 Fauve Art’s Ox Goofy Rex (t) Hansen, Turid Gimmestad 14,5 2
34 Chevy’s Kahriff (t) Rasmussen Tone/ Kjærside Gitta C. 14,5 3
37 Grimmendans Gigi Wang, Iselin Maria 13,5 4
37 Fakaiser’s Brennie (t) N UCH NV-03 Eriksen Leif N/ Einemo Ingebjørg 13,5 1
37 Chevy’s Oakantoh (t) Aske Laila/Sandvik Kristian 13,5 3
37 Certavias Faustino-Rio Sigbjørnsen, Hanne/Kvæven, Robert 13,5 5
41 Hexen House Shy Johansen, Alyn Hunsbedt 12,5 2
42 Woodshine’s Moonwalker Felix (t) N DK UCH BH Ingebretsen, Torill 12 1
42 Ockmonix Orkan Rype (t) Lyster, Janne B 12 2
42 Heierås Hekla Morstad, Rakel Johansen 12 1
42 Fauve Art’s Ox Goggen N UCH Stablum, Maigunn 12 3
42 Bergeau Painted Lady (t) Johansen, Alyn Hunsbedt 12 2
47 Woodshine’s Moon Maiden (t) Larsen, Anne Grete 10,5 1
47 Tikkabi’s Xena (t) Rosvoll, Inger 10,5 3
47 Rainbows End’s Brian Zico Mongstad, Aud/ Rosnes, Jon A. 10,5 2
50 Woodshine’s Ikaros In Sky Anglevik, Randi 10 2
51 Heierås Hero Johnsen, Hilde-Brith 9,5 1
51 Heierås Hannah Donjem, Solfrid Olberg 9,5 1
53 Red Wolf’s Agile Athella (t) Nordgulen, Siri 9 1
53 Fakaiser’s Giono (t) N UCH Larsen, Ann Kristin/Andersen, Tommy 9 2
53 Enya Du Pre Du Vieux Pont (t) Asper Randi og Lars 9 1
56 Revloch Rambling Rose (t) N UCH Larsen, Anne Grete 8,5 1
56 Ockmonix Nei-Ja N UCH Lyster, Janne B 8,5 1
56 Fakaiser’s Jizzo N UCH Hansen, Rolf 8,5 2
59 Heftige Mithrill Av Revehiet (t) N UCH Lyster Janne B/ Hulsund Tanja 8 1
59 Vestertorp’s Galant O’cake Eikenes, Kirsti 8 1
61 Woodshine’s Phoebe V Faraon (t) N UCH Gundersen, Marianne 7,5 1
61 Heracles Of The Home Port (t) Slåtta, Inger Sare 7,5 1
61 Corsini Tarantella N UCH Tornes Torill/ Olsgård Kjartan 7,5 1
64 Kvina’s Beloved From Silver(t) Johansen, Alyn Hunsbedt 7 1
65 Chevy’s Kahrma (t) Tornes, Torill/Olsgård, Kjartan 6,5 2
66 Heierås Emma (t) BH Næss Liv Irene og Willy 6 1
66 Jewell Du Fin Matois Asper, Randi og Lars 6 1
68 Woodshine’s Månestråle Larsen, Anne G. 5,5 2
68 Sheerena’s Yndo (t) Birkeland, Catharina og Steinar 5,5 3
68 High Clearings Grace Hansen, Rolf og Anne Karin 5,5 1
68 Fila De La Tyvell Lyster, Janne/Hulsund, Tanja 5,5 1
68 Divyx Magnolia Af Darco Dahle, Torgeir 5,5 1
73 Woodshine’s Night Fever (t) Larsen, Anne Grete 5 1
73 Vestertorp’s Gulliver O’cake Melheim, Inger-Lill 5 1
73 Red Wolf’s Amazing Ace (t) Larsen, Stine P/Nordgulen, Siri 5 1
73 Mesterlige Snita Av Revehiet (t) Vassbotn, Aina 5 1
73 Macho Amigo Av Revehiet (t) Strøm, Helge 5 1
73 Faveros Arya A’trisca (t) Myrene, Anita K 5 1
73 Certavias Fakirah Sigbjørnsen, Hanne/Kvæven, Robert 5 1
80 Woodshine’s Geronimo N UCH Haraldsen, Svein Erik 4,5 1
80 Maskerte Silva Av Revehiet (t) Bonnevie, Tora/Gloppestad, Joar S 4,5 1
80 Heierås Iria (t) Stor-Re, Rune og Berit 4,5 1
80 Bästdals Cama (t) N UCH Roggenbiehl, Catharina/Birkeland, S 4,5 1
80 Goldmine’s Femina (t) Kristiansen, Rita/Hunshammer, Pia 4,5 1
85 Izgara’s Acapella (t) Holtskog Helene Og Aud Schønning 4 1
85 Hnossa des Terres Bergeres Eliassen, R & L/Ryland Lisbeth 4 2
85 Chevy’s Kahroma (t) N UCH Wang, Iselin Maria 4 1
88 Woodshine’s Working Day And Night(t N UCH Andreassen, Tone Hope Og Ole J 3,5 2
88 Woodshine’s Waco Oskarsen, Jan Tore 3,5 2
88 Kiosan’s Chiabos (t) N UCH NV-03 Sandvold Eric/ Hansen A-K & R 3,5 1
88 Heierås Heike BH AD Vold, Steinar/Aunan, Janniche 3,5 1
92 Urdabrunnens Herkja Hlin (t) Myhren, Wenche Aas 3 1
92 Tikkabi’s Uerstattelige Skott (t) Fredheim, Johnny Harald 3 1
92 Ockmonix Maestro Grieg (t) N UCH Fløde, Solveig 3 1
95 Ockmonix Nokas Olsen, Tonje Merete 2,5 1
95 Ockmonix Minni Mus (t) Lyster, Janne B 2,5 1
95 Heierås Fame Boneng, Merethe V 2,5 1
95 Corsini Raphael (t) N UCH Nethus, Lise Andersen 2,5 1
99 Woodshine’s Motorpsycho (t) Andersen, Heidi K 2 1
99 Ockmonix Omar Ulv (t) Tangen, Ellen 2 1
99 Kule Eamon Av Revehiet (t) Slettvold Caroline Og Carina 2 1
99 Fauve Art’s Tg Irpa (t) Stablum, Maigunn og Eirik 2 2
99 Chevy’s Fargas N UCH Enoksen Kirsti/Kvarsnes Jon Erik 2 1
104 Vestertorp’s Ginnie O’cake Nethus, Lise Andersen 1,5 1
104 Chevy’s Oaknuria (t) Moan, Gøril Hjallen 1,5 1
104 Chevy’s Oakey (t) Knutrud, Tina 1,5 1
 
Belgisk Fårehund, Tervueren veteran    
1 Tikkabi’s Juni (t) Rosvoll, Inger 49,5 5
2 Hexen House Grymmah (t)   Larsen Ann Kristin/ Oskarsen Bjørn 45,5 5
3 Fakaiser’s Brennie (t) N UCH NV-03 Eriksen Leif N/ Einemo Ingebjørg 18,5 1
4 Kiosan’s Chiabos (t) N UCH NV-03 Sandvold Eric/ Hansen A-K & R 13,5 2