Årets Belger 2010

Årets Belger – Lydighet, Agility og Bruks

Groenendael og Groenendael Veteran

1 A-Te-Ell’s Madame Yatzie (g) N DK UCH SV-07-09 NV-07 KBHV-08 FINV-09 Ekeland, Ada Elin 136,5 5
2 Dustin Dream Av Vikholmen (g) JWW-10 Ekeland, Ada/Hagland, Even 95,5 5
3 Luavjan’s Bonotheone (g) N DK UCH NV-10 Eliassen Ronny Og L/Sandh Per Og K 69 5
4 Fakaiser’s Lutton Endresen, Lisbeth Annie 59,5 5
5 Boheme Balpoa (g) N UCH NordV-10 Jahnsen, Emte 50,5 5
6 Rainbows End’s Cessie N UCH Eriksen Leif/ Larsen Connie 42,5 4
7 Che De Rancho Jerez (g) Husmo, Gro 39,5 4
8 Cichlas Caro (g) N DK UCH Jensen, Anne Tove/Hernes, Sissel 39 4
9 Cichlas Ella N UCH NV-10 NordV-10 Haaland, Carl Fredrik 38,5 2
10 Kitou De La Ferme Farouche N UCH Borge, Tone 38 5
11 Nanduhria’s Caranthir (g) N SE UCH BH NBCH Tollefsen, Carina 34,5 5
12 Ollegaarden’s Orion Of O’shaya N UCH NV-07-08 BH N S LCH Hol, Ailin Dalstein 33,5 3
13 Xantia Du Baton Tiroir (g) NV-08 N UCH Rønning, Aina/Jahnsen, Emte 28,5 5
14 Eternity’s Yaga (g) Eriksen, Leif Normann 27,5 5
15 Aras De Bruine Buck (g) N UCH Jensen, John Morten Og Anne Tove 24 4
16 Cichlas Gucci (g) Monsen, Kristin Sivertsen Og Rune 23,5 3
17 Hiayre’s Magic Miracle (g) N UCH Johansen, Alyn Hunsbedt 22,5 2
18 Eternity’s Yndra (g) Asper, Randi og Lars 21,5 5
18 Cichlas Goya (g) Andreassen, Henning/Jensen, Anne T. 21,5 4
18 A-Te-Ell’s Monsieur Zolo (g) N UCH BH Drågen, Laila 21,5 3
21 Leleupi Kasanga (g) N UCH N ACH Monsen, Rune 20 3
22 Cichlas Furza N UCH Jensen, Anne Tove 19,5 3
23 Rainbows End’s Celine Hansen Rolf Og Anne-Karin 19 2
24 Chac Mool’s Sundown Dancer (g) N UCH Rognstad, Tone-Lise 18,5 2
25 Kvina’s Dream Of Magic (g) Solemdal, Anne Marie 17,5 3
26 Nadjarah’s Aiko (g) N UCH Ivarsen Evy Og Ronny 16,5 3
27 Molotov Vom Motodrom (g) Jahnsen, Emte 15 1
28 Neo (g) N UCH Nordanger, Jannike/Ekeland, A. E. 12,5 3
29 Woodshine’s Luna (g) N DK UCH NV-09 Nordanger, Jannike Steindal 12 3
30 Copyright (g) N UCH Jensen, John M, Maren E. Og Anne T. 11,5 3
31 Aja Arissa Dakota N UCH Jahnsen, Emte 11 1
32 Xantos Du Baton Tiroir (g) N UCH NV-09 Solberg, Hege/Nordanger/Ekeland 10,5 2
32 Nadjarah’s Harmony (g) Eliassen, Linda Og Ronny 10,5 1
32 A-Te-Ell’s Madame Urza (g) N UCH Jensen, Anne Tove M 10,5 1
35 Sheerena’s Waldo Max (g) N UCH Rønning, Aina 9,5 2
36 Come And Get Me Av Ostretunet Nordanger J./Storm H./Ekeland A. 9 1
36 Nadjarah’s Helios (g) Gangstøe, Tom 9 1
36 Shathena’s Black Diamond (g) Monsen, Kristin Og Rune 9 1
39 Bæ Paul Gaugin Av Nangijala Jahnsen, Emte 8 1
40 Shirocky’s Harlekin Sangvik, Line 7 2
40 Teksa Of Dark Brightness Rønning, Aina 7 2
40 Kvina’s Dance Of Magic (g) Røstberg, Jarle 7 1
40 Tendance B’golden Gift Murberg, Therese 7 1
40 Diva De Rancho Jerez Engh, Tommy Og Edyta 7 2
40 Cichlas Falken Kristoffersen, Ingun 7 1
40 Don Corleone De Rancho Jerez Løtveit, Gro 7 1
47 Woodshine’s Kevan (g) N UCH Kjærstad, Susanne 6,5 1
47 Shathena’s Black Pearl Monsen, Kristin Og Rune 6,5 2
49 Nadjarah’s Faun (g) Århus, Sigstein 6 1
50 Cichlas Hr. Bailey (g) Egeland, Anette Hagenes 5,5 1
51 Lazzo Des Champs Du Trefle (g) Halvorsen, Gjermunn 5 2
51 Orca Black Z Kovarny Jahnsen, Emte 5 1
51 Rainbows End’s Amy (g) N UCH Jacobsen, Helge Og Eli 5 1
54 Denzel Dean Av Vikholmen (g) Ekeland A/Stausland A/Nordanger J 4 1
54 Fakaiser’s Xerin D’ Xamir (g) N UCH N VCH Johansen, Else 4 1
56 Chivas Du Bois Du Tot (g) N UCH Asper, Randi Og Lars 3,5 1
57 Kvina’s Duke Of Magic (g) Richardsen, Per Arne Og Elisabeth 3 1
57 Bp Frøya Av Nangijala Rønning, Aina 3 1
59 Mademoiselle Mikane Av Vikholmen (g N UCH Nordanger, Jannike Steindal 2,5 1
59 Yooki De Rancho Jerez (g) Halleraker, Evelyn/Engh, Tommy 2,5 1
59 By Rembrandt Av Nangijala (g) Jahnsen, Emte 2,5 1
62 Rainbows End’s Corrita Eliassen Linda Og Ronny 2 2
63 Nadjarah’s Hurricane (g) Johnsen, Hege/Eliassen, Ronny 1,5 1
63 Cichlas D’arcy (g) Stensland, Ragnhild 1,5 1
65 Black Extreme Lady Keila (g) Lågøen Odd Ivar Og Elisabeth 1 1
Belgisk Fårehund, Groenendael veteran
1 Leleupi Kasanga (g) N UCH N ACH VWW-10 Monsen, Rune 90,5 5
2 Nadjarah’s Aiko (g) N UCH Ivarsen Evy Og Ronny 65,5 3
3 Mademoiselle Mikane Av Vikholmen (g N UCH Nordanger, Jannike Steindal 18,5 1

Malinois og Malinois Veteran

1 Taikatalven Dreamcatcher JWW-10 NV-10 Johansen, Anita Katarina 36,5 5
2 Sabrefield Swift Action (m) N UCH NV-09 NordV-10 Haug, Cecilie og Knut 14 2
3 Subtils Jussi (m) N UCH BH B NV-09 NordV-10 Roaldseth, Berit 13 1
4 Mallekrafts B’ Brenda The Brakeless N BCH N LCH N UCH NV-10 Tunge Hanssen, Torhild 10 1
5 Belgerulvens Ari Land, Geir Tore 7,5 1
5 Hanna Sweet Vulcan (m) N UCH Roaldseth, Berit 7,5 1

Tervueren og Tervueren Veteran

1 Bestevenn Black Lady The Firsth (t) Andreassen, Tone Hope Og Ole J. 95,5 5
2 Rainbows End’s Bizzo N UCH Lauritsen, Ritva Helen 81 5
3 Imagecopy Flying Finish (t) N UCH Tveit, Elin Jensen 74,5 5
4 Vestertorp’s Xer I’m Theo (t) NordV-10 Nethus, Lise Andersen Og Ronald 61,5 3
5 Fila De La Tyvell N UCH Lyster, Janne/Hulsund, Tanja 51 5
6 Tikkabi’s Xena (t) Rosvoll, Inger 49 5
7 Rainbows End’s Zhino (t) N UCH NV-09 Vilholm, Monja Elise Og Frank 45,5 4
8 Flirt De La Tyvell N UCH Hulsund Tanja/Hulsund Torild 43,5 5
9 Shirocky’s No Fear No Tear (t) N DK UCH NV-09 NordV-10 Henriksen, Laila Og Terje 41,5 4
10 Dione V. Labayo (t) Larsen, Ann Kristin og Connie C 41 5
10 Woodshine’s Moonwalker Felix (t) INT NORD SE N DK VDH UCH BH NV-10 Ingebretsen, Torill 41 3
12 Vestertorp’s Helotus O’ Cake (t) N UCH Nethus, Lise A. Og Ronald 39 5
13 Woodshine’s Nighthawk (t) N UCH Anglevik, Randi 38 5
13 Kule Eamon Av Revehiet (t) Slettvold Caroline Og Carina 38 4
15 Iek De La Tyvell Hulsund, Tanja/Hulsund Torild 35,5 5
15 Chevy’s Oakantoh (t) N UCH Aske Laila/Sandvik Kristian 35,5 4
17 Kvina’s Catching The Moon (t) N UCH Stormoen, Tove Anita 35 3
18 Ockmonix Omar Ulv (t) Tangen, Ellen 34,5 3
19 Woodshine’s Sky At Sundown (t) N UCH Larsen Ann Kristin og Anne Grete 34 5
20 Tikkabi’s Woopi (t) N UCH Haugsdal, Anita 30,5 2
21 Grimmendans Gigi N UCH Wang, Iselin Maria 29 4
22 Rainbows End’s Brian Zico N UCH Mongstad, Aud/ Rosnes, Jon A. 28,5 2
23 Fauve Art’s Tg Irpa (t) Stablum, Maigunn og Eirik 28 3
24 Flammeus Lord Koenigsegg (t) N UCH Kjærstad, Susanne 27,5 3
25 Rainbows End’s Breedie Tang-Terr N UCH Sandvold, Erik G./ Mæland, Hilde T. 25 3
25 Ockmonix Petra Ulveunge Pedersen, Torbjørn 25 2
27 Traxa’s Cosmus Storøy, Bernt-Jonny 24 1
28 Hexen House Grymmah (t) Larsen Ann Kristin/ Oskarsen Bjørn 23,5 5
29 Corsini Tarantella (t) N UCH Tornes Torill/ Olsgård Kjartan 22,5 2
29 Woodshine’s Inferno In Sky (t) Larsen, Anne Grete 22,5 3
31 Ockmonix Nei-Ja N UCH Lyster, Janne B 22 3
31 Tikkabi’s Xander (t) Fredriksen, Henry Tore Og Vidar 22 4
33 Ockmonix Opra Svane (t) Lyster, Karoline Og Janne Beate 21 2
33 Bestevenn Pink Lady The Firsth (t) Andreassen, Tone Hope Og Ole J 21 3
33 Fauve Art’s Sx Hercule Nonstop (t) N UCH Stablum, Maigunn 21 2
36 Ixi De La Tyvell (t) Hagen, Heidi K Leinaas 20 3
37 Fakaiser’s Geelah (t) N UCH Hansen Rolf Og Anne Karin 19,5 3
38 Ockmonix Pia-Zawa Ulveunge Reinhardsen, Anne-Marit 18 4
39 Izgara’s Brie NV-10 Hagen, Heidi K. Leinaas Og Bjørnar 17,5 1
40 Pyrytuulen Merenneito (t) Sigbjørnsen, Hanne 17 4
40 Rainbows End’s Bi-Piano N UCH Kjetså, Kari 17 4
42 Galtvort’s Awesome Honeybee (t) Rognstad, Tone/Vikan, Veronika 16,5 3
43 Hnossa Des Terres Bergeres Eliassen, Ronny Og Linda/Ryland L. 16 2
43 Montmorenja’s Elleville Chili (t) BH Persson, Marie 16 2
43 Chevy’s Kahriff (t) N UCH Rasmussen Tone/ Kjærside Gitta C. 16 2
46 Chevy’s Kahrma (t) Tornes, Torill/Olsgård, Kjartan 15,5 2
47 Makalause Snuppa Av Revehiet (t) Fenstad, Beate Pedersen 14,5 2
48 Nadjarah’s Evening Heat (t) N UCH Pettersen, Cecilie 14 3
49 Fauve Art’s Oh Jambo Ellingsen, Lene/Karlsen, Bjørn Roar 13,5 2
50 Fauve Art’s Ox Goggen N UCH Stablum, Maigunn 13 2
50 Certavias Faustino-Rio Sigbjørnsen, Hanne/Kvæven, Robert 13 4
52 Izgara’s Brando Kristiansen, Rita Christin 12,5 3
53 Vestertorp’s Xer Ico (t) Hansen, Normann 10,5 1
53 Tikkabi’s Xstra Xy (t) Johansen, Grete Vibeke 10,5 2
53 Vestertorp’s Funky Andersen, Lise/ Nethus, Ronald 10,5 1
56 Certavias Enterah (t) N UCH Aske Laila/Sandvik Kristian 10 3
57 Chevy’s Nihx (t) Christiansen, Linda Og Roar 9,5 1
58 Tikkabi’s Juni (t) Rosvoll, Inger 9 5
58 Chevy’s Kahroma (t) N UCH Wang, Iselin Maria 9 2
60 Maskerte Silva Av Revehiet (t) Bonnevie, Tora 8,5 1
61 Bästdals Cama (t) N UCH Birkeland Catharina Og Stein 8 1
61 Corsini Raphael (t) N UCH Nethus, Lise Andersen 8 2
63 Izgara’s Cina (t) Kristiansen, Rita/Hagen, Heidi L. 7,5 1
64 Nightrunner’s Blossom (t) Jensen, Lene 6,5 1
65 Goldmine’s Femina (t) Kristiansen, Rita/Hunshammer, Pia 6 1
66 Chevy’s Ganiaki (t) Aske Laila/Sandvik Kr/Tornes, T 5,5 1
67 Rainbows End’s Blazy Bergsten, Kirsti 5 1
67 Nimbus Des Champs Du Trefle (t) Hansen, Beate/Kristoffersen, Kjell 5 2
67 Koko Luxus Lexi Av Revehiet Sæbye, Nina L 5 2
70 Lufaliva’s Chief (t) Stangeland, Tom/Rasmussen, Tone 4,5 1
71 Nizhoni’s First Born Barbie(t) Johansen, Alyn Hunsbedt 4 1
72 Tikkabi’s Xeros (t) Lund, Trond 3,5 2
72 Eroja Riandatter Av Wen-Ta-Ke-Ri (t Myhren, Wenche Aas 3,5 2
74 Rainbows End’s Zhira (t) Bergsten, Marita 3 1
74 Hevne Arg Av Revehiet (t) Danielsen, Evelyn 3 1
74 Oskar-Twinkle V D Weiwakers (t) N UCH Nethus Ronald/ Andersen Lise 3 1
74 Lufaliva’s Chiquita (t) Stangeland, Tom/Rasmussen, Tone 3 1
74 Woodshine’s Phoebe V Faraon (t) N UCH Gundersen, Marianne 3 1
74 Fakaiser’s Brennie (t) N UCH NV-03 Eriksen Leif N/ Einemo Ingebjørg 3 1
74 Izgara’s Cantona (t) Rønningen, Irene/Hagen, Heidi L. 3 1
74 Fauve Art’s Rg Koza (t) Stablum Maigunn/ Johnsen Astrid 3 1
82 Pelle Erobreren (t) Mikalsen, Lill Og Bjørn 2,5 1
82 Woodshine’s Midnight Blues Pettersen, Knut Håvard 2,5 1
82 Jewell Du Fin Matois (t) Asper, Randi Og Lars 2,5 2
85 Hexen House Shy Johansen, Alyn Hunsbedt 1,5 1
85 Woodshine’s Geronimo N UCH Haraldsen, Svein Erik 1,5 1
85 Tikkabi’s Uerstattelige Skott (t) Fredheim, Johnny Harald 1,5 1
85 Chevy’s Oakey (t) Knutrud, Tina 1,5 1
85 Kiosan’s Nanook Haugsdal, Anita/ Aas, Jim 1,5 1
85 Ulvemors I V Silver Scorpio (t) BH AD Johansen, Anita K/Østlund, Ole 1,5 1
85 Koko Lio Lao Lei Av Revehiet Hulsund Tanja/Hulsund Torild 1,5 1
92 Bästdals Heike (t) Kristoffersen, Guro Elise 1 1
92 Kvina’s Beloved From Silver(t) Johansen, Alyn Hunsbedt 1 1
92 Red Wolf’s Agile Athella (t) Nordgulen, Siri 1 1
92 Ockmonix Praktfulle Rev Ulveunge Tangen, Ellen 1 1
92 Fauve Art’s Sx Happy Kaisa (t) Stokke, Jorunn 1 1
Belgisk Fårehund, Tervueren veteran
1 Tikkabi’s Juni (t) Rosvoll, Inger 68,5 5
2 Pyrytuulen Merenneito (t) Sigbjørnsen, Hanne 48 5
3 Corsini Tarantella (t) N UCH Tornes Torill/ Olsgård Kjartan 47,5 2
4 Hexen House Grymmah (t) Larsen Ann Kristin/ Oskarsen Bjørn 31 3
5 Kiosan’s Chiabos (t) N UCH NV-03 Sandvold Eric/ Hansen Anne-K & Rolf 25 2
6 Corsini Raphael (t) N UCH Nethus, Lise Andersen 18 2
7 Fakaiser’s Brennie (t) N UCH NV-03 Eriksen Leif N/ Einemo Ingebjørg 8 1