Årets Belger 2011

Årets Belger – Lydighet, Agility og Bruks

 

Groenendael og Groenendael Veteran

1 Dustin Dream Av Vikholmen (g) JWW-10 N DK UCH DKV-11 NV-11 Ekeland, Ada/Hagland, Even 113 5
2 Kitou De La Ferme Farouche N UCH Borge, Tone 109 5
3 Che De Rancho Jerez (g) N UCH Husmo, Gro 62 5
4 French Touch Du Bois Du Tot Ekeland, Ada Elin Og Eidis 53 5
5 A-te-ell’s Monsieur Zolo (g) BH N UCH NV-11 Drågen, Laila 46 5
6 Yooki De Rancho Jerez (g) Halleraker, Evelyn/Engh, Tommy 42 5
7 Nadjarah’s Athena (g) N ACH N UCH NVV-11 Monsen, Kristin Og Rune 36 3
8 A-te-ell’s Madame Yatzie (g) N DK INT UCH SV-07-09 NV-07 KBHV-08 FINV-09 Ekeland, Ada Elin 34 2
9 Frozen Fire De Rancho Jerez (g) Engh, Tommy Og Edyta 31 5
10 Cichlas Goya (g) Andreassen, Henning/Jensen, Anne T. 27 5
11 Boheme Balpoa (g) N UCH NORDV-10 Jahnsen, Emte 24 2
12 Chac Mool’s Fuzzy Dancer (g) Bekkeli, I.Elisabeth Karlsøen 23 4
13 Pendule De La Ferme Farouche (g) Lund, Trond 23 3
14 Sheerena’s Ziwa (g) Rønning, Aina 22 5
15 Diva De Rancho Jerez N UCH Engh, Tommy Og Edyta 22 3
16 Kvina’s Dream Of Magic (g) N UCH Johansen, Alyn Hunsbedt 21 2
16 Cichlas Grizzly (g) Brommeland, Solveig/Jensen, Anne T. 21 4
18 Ollegaarden’s Orion Of O’shaya N UCH NV-07-08 BH N S LCH Hol, Ailin Dalstein 17 1
18 Navar Mylla V ‘t Groenveld (g) NV-05 NVV-11 N UCH Jensen, John M. Og Anne T. 17 4
20 Collision Course Av Ostretunet N UCH Hopland, Vigdis 17 3
21 Sheerena’s Zebulon (g) Rønning, Aina 16 2
22 Xantia Du Baton Tiroir (g) NV-08 N UCH Rønning, Aina/Jahnsen, Emte 14 2
23 Fellow De Rancho Jerez (g) Stenberg, Marte Og Lisa 14 2
24 Woodshine’s Morfeus (g) Skapalen, Tove Iren 13 2
25 Bå Ostara Av Nangijala (g) NORDJV-10 Vågenes, Sophie Bettine 13 2
26 A-te-ell’s Madame Urza (g) N UCH Jensen, Anne Tove M 12 3
27 Flirting Flame De Rancho Jerez (g) Engh, Tommy Og Edyta 11 2
28 Rainbows End’s Amy (g) Jacobsen, Helge Og Eli 11 3
28 Fakaiser’s Lutton Endresen, Lisbeth Annie 11 3
28 Cichlas Gucci (g) Monsen, Kristin Sivertsen Og Rune 11 4
31 Rainbows End’s Cessie N UCH Eriksen Leif/ Larsen Connie 10 3
32 Bå Lammas Av Nangijala (g) NORDJV-10 Dalhoumi, Jasmine 8,5 1
32 Girl Power Av Vikholmen (g) Ekeland, Ada 8,5 1
34 Ca Vilnius Av Nangijala (g) Jahnsen, Emte 8 3
35 A-te-ell’s Monsieur Vlamme (g) Vrålstad, Helène 7,5 1
36 Woodshine’s Kamos (g) Jacobsen, Eli 6 2
36 Luavjan’s Bonotheone (g) N DK UCH NV-10 Eliassen Ronny Og L/Sandh Per Og K 6 1
38 Denzel Dean Av Vikholmen (g) Ekeland A/Stausland A/Nordanger J 5,5 2
39 Luno Des Champs Du Trefle (g) Baldersheim, Eli Andrea Foss 5 1
39 Aras De Bruine Buck (g) N DK USA UCH Jensen, John Morten Og Anne Tove 5 2
39 Kalinka De Rancho Jerez (g) Bones, Even 5 1
42 Yoshi De Rancho Jerez (g) Engh, Tommy/ Krogsvold, Gina 4,5 1
42 Cichlas Caro (g) N DK UCH Jensen, Anne Tove/Hernes, Sissel 4,5 2
42 Cichlas Furza N UCH Jensen, Anne Tove 4,5 1
45 Nanduhria’s Caranthir (g) N S UCH BH N BCH Tollefsen, Carina 4 2
45 Bz Domino Av Nangijala Langørgen, Marthe 4 2
45 Shathena’s Black Pearl N A(H)CH Monsen, Kristin Og Rune 4 1
48 Leleupi Kasanga (g) N UCH N ACH VWW-10 Monsen, Rune 3,5 1
48 Nadjarah’s Aiko (g) N UCH Ivarsen Evy Og Ronny 3,5 1
50 Bæ Paul Gaugin Av Nangijala Jahnsen, Emte 3 1
50 Come And Get Me Av Ostretunet Nordanger J./Storm H./Ekeland A 3 2
52 Bijou Belize Av Vikholmen (g) Ekeland, Ada/Stausland, Conny 2,5 1
53 Cichlas Hr. Bailey (g) Egeland, Anette Hagenes 2 1
54 By Bathsheeba Av Nangijala (g) Gunnes, Arnfinn 1,5 1
55 Chac Mool’s Sundown Dancer (g) N UCH Rognstad, Tone-Lise 1 1
55 Neo (g) N DK UCH Nordanger, Jannike/Ekeland, A. E 1 1
Groenendael veteran
1 Navar Mylla V ‘t Groenveld (g) NV-05 NVV-11 N UCH Jensen, John M. Og Anne T. 88 4
2 Chac Mool’s Fuzzy Dancer (g) Bekkeli, I.Elisabeth Karlsøen 22 2
3 Leleupi Kasanga (g) N UCH N ACH VWW-10 Monsen, Rune 9,5 2
4 Nadjarah’s Athena (g) N ACH N UCH NVV-11 Monsen, Kristin Og Rune 7 1
5 Woodshine’s Kamos (g) Jacobsen, Eli 6 2

Malinois og Malinois Veteran

1 Taikatalven Dreamcatcher JWW-10 NV-10 BH N UCH Johansen, Anita Katarina 32 4
2 Rs Fia Fighter (m) Solberg, Rune 7,5 1
3 Sabrefield Swift Action (m) N UCH NV-09 NORDV-10 Haug Cecilie Og Knut 7 1

Lakenois og Laekenois Veteran

1 Belsharose First Class (l) Johansen, Alyn Hunsbedt 36 2
2 Winjammer’s Just My Type (l) Hulsund, Tanja 7 1

Tervueren og Tervueren Veteran

1 Bestevenn Black Lady The Firsth (t) N UCH Andreassen, Tone Hope Og Ole J 107 5
2 Woodshine’s Nighthawk (t) N UCH Anglevik, Randi 95 5
3 Shirocky’s No Fear No Tear (t) N DK UCH NV-09 NORDV-10 NV-11 Henriksen, Laila Og Terje 94 5
4 Dione V. Labayo (t) N UCH Larsen, Ann Kristin Og Connie C 62 5
5 Rainbows End’s Bizzo N UCH Lauritsen, Ritva Helen 49 5
6 Bestevenn Pink Lady The Firsth (t) N UCH Andreassen, Tone H. Og Ole J. 45 5
6 Woodshine’s Niantic (t) NV–11 Lilleskjæret, Unni Merete 45 4
8 Bästdals Viljar N DK UCH WW-08’10 Kjærstad, Susanne 44 3
9 Oskar-twinkle V D Weiwakers (t) N UCH Nethus Ronald/ Andersen Lise 44 5
9 Certavias Enterah (t) N UCH Aske Laila/Sandvik Kristian 44 5
11 Chevy’s Luca (t) Tornes, Torill/Olsgård, Kamilla T 41 2
12 Izgara’s Borneo Lode, Lars Petter 38 4
13 Majestetiske Scotty Av Revehiet (t) Hulsund, Tanja Og Torild 33 3
14 Maskerte Silva Av Revehiet (t) N UCH Bonnevie, Tora/Gloppestad, Joar S. 32 3
15 Chevy’s Oakantoh (t) N UCH Aske Laila/Sandvik Kristian 31 5
15 Tikkabi’s Xander (t) Fredriksen, Henry Tore Og Vidar 31 5
17 Nizhoni’s First Born Barbie(t) N UCH Johansen, Alyn Hunsbedt 30 5
17 Vestertorp’s Xer I’m Theo (t) NORDV-10 N UCH Nethus, Lise Andersen Og Ronald 30 4
19 Iek De La Tyvell N UCH Hulsund, Tanja/Hulsund Torild 29 3
20 Tikkabi’s Woopi (t) N UCH Haugsdal, Anita 26 4
20 Red Spice Dixi Olsen, Tonje Merete 26 3
20 Woodshine’s Inferno In Sky (t) Larsen, Anne Grete 26 3
20 Brukbare’s Anton Arneberget, Anita 26 3
24 Fila De La Tyvell N UCH Lyster, Janne/Hulsund, Tanja 26 2
25 Koko Lio Lao Lei Av Revehiet Hulsund Tanja/Hulsund Torild 24 3
25 Heierås Killer (t) Garberg, Line 24 2
27 Grimmendans Gigi N UCH Wang, Iselin Maria 24 4
28 Fauve Art’s Sx Hercule Nonstop (t) N UCH Stablum, Maigunn 23 5
29 Hurra Hektor Av Revehiet Strøm, Helge 22 3
30 Tikkabi’s Xeros (t) Lund, Trond 22 4
30 Certavias Getanah (t) Aske, Laila 22 4
32 Woodshine’s In The Sky (t) Weng Anita/Larsen Ann K Og Anne G 21 2
33 Tikkabi’s Xena (t) Rosvoll, Inger 21 5
33 Woodshine’s Amaya Arzuaga (t) Skøld, Aril/Larsen, Anne Grete 21 4
35 Fauve Art’s Rg Korsini (t) Stablum, Maigunn 20 5
36 Rainbows End’s Bi-piano N UCH Kjetså, Kari 19 2
36 Woodshine’s B-rude (t) Larsen, Anne Grete 19 3
36 Ockmonix Qoyote Zola (t) Larsen, Ann Kristin 19 4
39 Vestertorp’s Helotus O’Cake N UCH Nethus, Lise A. Og Ronald 18 2
40 Traxa’s Drama Queen (t) Kjærstad, Karoline 17 2
41 Vestertorp’s Xer Jaro (t) Bjørnholm Ingrid/ Nilsen Willy 16 2
41 Corsini Raphael (t) N UCH Nethus, Lise Andersen 16 2
43 Humle Hufsa Av Revehiet Drågen, Laila 15 3
44 Van De Pillendyk Ilja (t) Rønning, Ann-Merethe/Hagen, Heidi L 15 3
45 Galtvort’s Awesome Honeybee (t) Rognstad, Tone/Vikan, Veronika 14 2
46 Hexen House Aredhelh Svensson, Elin 13 2
47 Izgara’s Calle (t) Christiansen, Cathrine 12 2
47 Izgara’s Brie (t) NV-10 Hagen, Heidi K. Leinaas Og Bjørnar 12 1
49 Red Amigo’s Hc Aliana Bairrada (t) Baksaas, Ina 12 2
50 Flammeus Lord Koenigsegg (t) N UCH Kjærstad, Susanne 11 4
51 Pelle Erobreren (t) Mikalsen, Lill Og Bjørn 11 2
51 Vestertorp’s Xer Juni Mimosa (t) Nethus, Lise Andersen 11 2
51 Montmorenja’s Elleville Chili (t) BH N UCH Persson, Marie 11 2
54 Nemi Des Champs Du Trefle (t) NORDJV-10 Baldersheim, Eli A. Og Gunhild V. 10 1
54 Woodshine’s Sky At Sundown (t) N UCH Larsen Ann Kristin Og Anne Grete 10 1
56 Ockmonix Querinta Makie (t) Myhren, Wenche Aas 9 1
56 Ulvemors V Key To The Future (t) Rasmussen, Tone/Stangeland, Tom 9 2
56 Makalause Snuppa Av Revehiet (t) N UCH Fenstad, Beate Pedersen 9 1
56 Hexen House Grymmah (t) Larsen Ann Kristin/ Oskarsen Bjørn 9 2
60 Tikkabi’s Juni (t) Rosvoll, Inger 8 4
60 Koko Luxus Lexi Av Revehiet Sæbye, Nina L 8 2
62 Hnossa Des Terres Bergeres Eliassen, Ronny Og Linda/Ryland L. 7,5 1
63 Izgara’s Cina (t) Kristiansen, Rita/Hagen, Heidi L. 7 3
63 Rainbows End’s Brian Zico N UCH Mongstad, Aud/ Rosnes, Jon A. 7 2
65 Goldmine’s Femina (t) Kristiansen, Rita/Hunshammer, Pia 6,5 1
65 Møkkete Skjæra Av Revehiet (t) Hulsund, Tanja, Gard Og Toril 6,5 1
65 Fauve Art’s Rg Kita (t) Stablum, Maigunn 6,5 2
65 Tikkabi’s Xstra Xy (t) Johansen, Grete Vibeke 6,5 2
65 Montmorenja’s Elleville Cirka (t) NORDJV-06 BH Lernæs, Heidi 6,5 1
70 Izgara’s Brando Kristiansen, Rita Christin 6 1
70 Chevy’s Kahriff (t) N UCH Rasmussen Tone/ Kjærside Gitta C 6 2
72 Traxa’s Cosmus Storøy, Bernt-Jonny 5,5 1
72 Ulvemors I V Silver Scorpio (t) BH AD N BCH Johansen, Anita K/Østlund, Ole 5,5 1
72 Fauve Art’s Rg Koza (t) Stablum Maigunn/ Johnsen Astrid 5,5 2
75 Brukbare’s Albert Ophus, Elisabeth 5 1
75 Nenyac Des Champs Du Trefle (t) Stenersen, Hanne Cecilie 5 1
75 Traxa’s Dark Heaven (t) Jahnsen, Emte 5 1
75 Brukbare’s Akela Emblemsvåg, Eli Regine 5 2
79 Nightrunner’s Blossom (t) Jensen, Lene 4,5 2
79 Certavias Faustino-rio N UCH Sigbjørnsen, Hanne/Kvæven, Robert 4,5 3
81 Bästdals Cama (t) N UCH Birkeland Catharina Og Stein 4 1
81 Red Amigo’s Hc Andre Brunel Hansen, Merete 4 1
81 Montmorenja’s Heftige Hux (t) Lernæs, Heidi 4 1
81 Heierås Hekla Morstad, Rakel Johansen 4 1
81 Kiosan’s Nanook N UCH Haugsdal, Anita/ Aas, Jim 4 2
81 Tangterr’s In Temptation (t) Sandvold, Eric Gregory 4 1
87 Woodshine’s Nee-mee-poo Larsen, Anne Grete/Nilsen, Helen 3,5 1
87 Ockmonix Praktfulle Rev Ulveunge Tangen, Ellen 3,5 2
87 Brukbare’s Athina Njøten, Marianne/Rønning, Ann-M. 3,5 1
90 Rainbows End’s Zena Hansen, Rolf Og Anne Karin 3 1
90 Heldige Moria Av Revehiet (t) N UCH BH NV-07 Hulsund Tanja Og Torild 3 1
90 Woodshine’s Waco Oskarsen, Jan Tore 3 1
93 Fauve Art’s Ox Goggen N UCH Stablum, Maigunn 2,5 1
93 Nougat Des Champs Du Trefle (t) Løvstad, Eli 2,5 1
95 Heracles Of The Home Port (t) Slåtta, Inger Sare 2 1
95 Tikkabi’s Uerstattelige Skott (t) Fredheim, Johnny Harald 2 1
95 Pride Rocks Vitani Cancino Line K/ Engset Ann Kristin 2 1
98 Jewell Du Fin Matois (t) Asper, Randi Og Lars 1,5 1
98 Kjappe Embla Av Revehiet (t) Haugsdal, Linda 1,5 1
100 Ockmonix Qopi Fila (t) Lyster, Janne B 1 1
  Belgisk Fårehund, Tervueren veteran      
1 Oskar-twinkle V D Weiwakers (t) N UCH Nethus Ronald/ Andersen Lise 62 5
2 Corsini Raphael (t) N UCH Nethus, Lise Andersen 60 2
3 Tikkabi’s Juni (t) Rosvoll, Inger 38 5
4 Hexen House Grymmah (t) Larsen Ann Kristin/ Oskarsen Bjørn 19 2
5 Heldige Moria Av Revehiet (t) N UCH BH NV-07 Hulsund Tanja Og Torild 8 1