Årets Belger 2012

Årets belger – Lydighet, Agility og Bruks

Groenendael og Groenendael Veteran

Nr Årets Groenendael Eier Poeng Antall
1. French Touch Du Bois Du Tot Ekeland, Ada Elin Og Eidis 74 5
2. N UCH Che De Rancho Jerez (g) Husmo, Gro 72,5 5
3. N UCH NV-05 NVV-11 Navar Mylla V ‘t Groenveld (g) Jensen, John M. Og Anne T. 64,5 5
4. N DK UCH NV-10 Luavjan’s Bonotheone (g) Eliassen Ronny Og L/Sandh Per Og K 57 5
5. N DK UCH Kitou De La Ferme Farouche Borge, Tone 54 5
6. N DK UCH JWW-10 DKV-11 NORDV-11 NV-11 Dustin Dream Av Vikholmen (g) Ekeland, Ada/Hagland, Even 52,5 5
7. NJV-11 Sheerena’s Ziwa (g) Rønning, Aina 52 5
8. N UCH Flirting Flame De Rancho Jerez (g) Engh, Tommy Og Edyta 51 5
9. Eternity’s Calvin (g) Kjærstad, Susanne 42,5 5
10 N DK USA UCH Aras De Bruine Buck (g) Jensen, John Morten Og Anne Tove 42 2
11 N UCH Kalinka De Rancho Jerez (g) Bones, Even 41,5 5
12 N UCH HR CH Frozen Fire De Rancho Jerez (g) Engh, Tommy Og Edyta 37,5 5
13 N UCH Chac Mool’s Fuzzy Dancer (g) Bekkeli, I.Elisabeth Karlsøen 35 5
14 Sheerena’s Zebulon (g) Rønning, Aina 30,5 4
14 Jippi-kay-ey Av Ostretunet (g) Engen, Rucha Jonette 30,5 5
15 N UCH Aja Arissa Dakota Jahnsen, Emte 30 3
16 Girl Power Av Vikholmen (g) Ekeland, Ada Elin 28 5
17 N UCH Woodshine’s Morfeus (g) Jahnsen, Emte 25,5 4
18 N UCH Fellow De Rancho Jerez (g) Stenberg, Marte Og Lisa 22 3
19 Cichlas Goya (g) Andreassen, Henning/Jensen, AT. 20 2
20 HR CH Talia De Rancho Jerez (g) Engh, Edyta 19,5 5
21 N UCH A-te-ell’s Madame Urza (g) Jensen, Anne Tove M 17 4
22 NV-08 N UCH Xantia Du Baton Tiroir (g) Rønning, Aina/Jahnsen, Emte 15,5 3
22 N DK INT UCH N VCH SV-07-09 NV-07 KBHV-08 FINV-09 A-te-ell’s Madame Yatzie (g) Ekeland, Ada Elin 15,5 3
23 N UCH Diva De Rancho Jerez Engh, Tommy Og Edyta 15 2
24 Ca Vilnius Av Nangijala (g) Jahnsen, Emte 13 2
25 Ce Borislav Av Nangijala Jahnsen, Emte 12,5 2
26 N UCH Eternity’s Yndra (g) Asper, Randi Og Lars 12 2
27 Cd Ninja Av Nangijala (g) Rønning, Aina 11,5 2
27 N UCH Rainbows End’s Cessie Eriksen Leif/ Larsen Connie 11,5 1
27 N UCH Come And Get Me Av Ostretunet Nordanger J./Storm H./Ekeland A 11,5 2
28 Jada-jada-jada Av Ostretunet (g) Nordgulen, Mette 10,5 3
29 N DK UCH Neo (g) Nordanger, Jannike/Ekeland, A. E. 8 2
29 Nadjarah’s Ghita Enja (g) Askim, Ingrid 8 1
29 Cichlas Grizzly (g) Brommeland, Solveig/Jensen, AT. 8 1
30 Cichlas D’arcy (g) Stensland, Ragnhild 7,5 2
31 Je M’appelle Venus (g) Staxrud, Toril Marlene 6,5 2
32 Mustanaamion Fidji (g) Eliassen, Ronny 6 2
33 Bp Frøya Av Nangijala Tangen, Ellen 5 2
33 Nadjarah’s Cordelia (g) Eliassen Ronny Og Linda 5 1
34 Fakaiser’s Lutton Endresen, Lisbeth Annie 4,5 1
34 NV-10 NORDV-10 N UCH Cichlas Ella Haaland, Carl Fredrik 4,5 1
35 Sheerena’s Waldo Max (g) Rønning, Aina 4 1
35 N UCH Kvina’s Dream Of Magic (g) Johansen, Alyn Hunsbedt 4 1
36 Ofelia Des Champs Du Trefle Asper, Randi 3,5 1
36 Naike De Bruine Buck (g) Eriksen, Leif Normann 3,5 1
37 Gatsby Du Bois Du Tot (g) Eriksen, Leif Normann 3 1
37 Jada-jada-jada Av Ostretunet (g) Nordgulen, Mette 3 2
37 Jersey Girl Av Vikholmen Njøten, Marianne Ono 3 1
38 NORDJV-10 Bå Ostara Av Nangijala (g) Vågenes, Sophie Bettine 2,5 1
39 Flamme Des Etangs Sauvages Husmo, Gro 2 1
39 Je M`apelle Varg (g) Hurlen, Jan Olav 2 1
40 Bz Domino Av Nangijala Langørgen, Marthe 1,5 1
40 Tarres De Rancho Jerez (g) Askim, Vigdis 1,5 1
Nr Årets Groenendael Veteran Eier Poeng Antall
1 N UCH NV-05 NVV-11 Navar Mylla V ‘t Groenveld (g) Jensen, John M. Og Anne T. 85 5
2 Nadjarah’s Cordelia (g) Eliassen Ronny Og Linda 27 1
3 N UCH A-te-ell’s Madame Urza (g)  Jensen, Anne Tove M 22,5 3
4 N UCH Chac Mool’s Fuzzy Dancer (g) Bekkeli, I.Elisabeth Karlsøen 13 2

Tervueren og Tervueren Veteran

Nr Årets Tervueren Eier Poeng Antall
1. NORDV-10 N UCH Vestertorp’s Xer I’m Theo (t) Nethus, Lise Andersen Og Ronald 106 5
2. N DK UCH DKV-11 Dione V. Labayo (t) Larsen, Ann Kristin Og Connie C 104,5 5
3. N UCH Grimmendans Gigi Wang, Iselin Maria 87,5 5
4. Traxa’s Drama Queen (t) Kjærstad, Karoline 86,5 5
5. N UCH Woodshine’s Nighthawk (t) Anglevik, Randi 70,5 5
6. Tangterr’s In Temptation (t) Sandvold, Eric Gregory 58 4
7. N UCH Tikkabi’s Xstra Xy (t) Johansen, Grete Vibeke 56 3
8. Nizhoni’s Timeless Design (t) Baldersheim, Eli Andrea Foss 44,5 5
9. N UCH Bestevenn Black Lady The Firsth (t) Andreassen, Tone Hope Og Ole J. 44 5
10 N UCH NV-11 Woodshine’s Niantic (t) Lilleskjæret, Unni Merete 43 5
11 N UCH Chevy’s Oakantoh (t) Aske Laila/Sandvik Kristian 42 4
12 Vestertorp’s Xer Juni Mimosa (t) Nethus, Lise Andersen 40 5
13 N UCH Rainbows End’s Bizzo Lauritsen, Ritva Helen 37 5
13 NUCH Kvina’s Catching The Moon (t) Stormoen, Tove Anita 37 4
14 N UCH Imagecopy Flying Finish (t) Klingberg, Anniken 34,5 4
15 N UCH Chevy’s Kahriff (t) Rasmussen Tone/ Kjærside Gitta C 33,5 4
16 Tikkabi’s Xander (t) Fredriksen, Henry Tore Og Vidar 30,5 5
17 N UCH Woodshine’s Sky At Sundown (t) Larsen Ann Kristin Og Anne Grete 30 5
18 Izgara’s Dukee Johnsen, Helge 26 2
19 N VCH N UCH Heierås Killer (t) Garberg, Line 25,5 3
20 N UCH Tikkabi’s Woopi (t) Haugsdal, Anita 24,5 1
21 Heierås Laki (t) Nøtnes, Tove 22,5 2
22 Fauve Art’s Rg Korsini (t) Stablum, Maigunn 20,5 5
22 Woodshine’s Armani (t) Lilleskjæret, Unni Merete 20,5 5
23 N DK LU UCH NV-09 NORDV-10 NV-11 Shirocky’s No Fear No Tear (t) Henriksen, Laila Og Terje 20 2
24 Woodshine’s B-rude (t) Fjeld, Per Erik 18,5 2
24 Cd Marco Polo Av Nangijala (t) Pinderud, Britt 18,5 5
25 N UCH BH NV-07 Heldige Moria Av Revehiet (t) Hulsund Tanja Og Torild 17,5 3
26 Heierås Knerten (t) Alstad, Knut Arne/Bonegn, Merethe 16,5 1
27 N UCH Fakaiser’s Geelah (t) Hansen Rolf Og Anne Karin 16 5
28 N UCH Red Spice Dixi Olsen, Tonje Merete 15,5 2
29 Vestertorp’s Xer Jägermeister (t) Nethus Lise A/Helland Marianne 15 4
30 Traxa’s Dark Heaven (t) Jahnsen, Emte 14,5 4
31 Vestertorp’s Xer Jaro (t) Bjørnholm Ingrid/ Nilsen Willy 14 2
32 Woodshine’s Inferno In Sky (t) Larsen, Anne Grete 13 1
32 N UCH Tikkabi’s Xena (t) Rosvoll, Inger 13 5
33 N UCH Koko Luxus Lexi Av Revehiet Sæbye, Nina L 12,5 2
34 N UCH Vestertorp’s Helotus O’ Cake (t) Nethus, Lise A. Og Ronald 12 1
35 Kiosan’s Rin-tin-tin (t) Kjærulf Stenersen, Hanne 11 3
35 N UCH Chevy’s Fargas Enoksen Kirsti/Kvarsnes Jon Erik 11 2
35 Heierås Kaiza (t) Boneng, Merethe V 11 2
36 Montmorenja’s Heftige Hux (t) Lernæs, Heidi 10 2
37 Ockmonix Nokas Olsen, Tonje Merete 9,5 2
38 NJV-11 Montmorenja’s Kobra Viruz  Lernæs, Heidi 9 2
38 NJV-12 Habana Blues Du Bois Du Tot Hulsund, Torild 9 1
39 Woodshine’s Mohegan (t) Hansen, Carina Tasken 8,5 2
40 Certavias Gevani (t) Sigbjørnsen, Hanne 8 1
40 N UCH Corsini Raphael (t) Nethus, Lise Andersen 8 1
40 Certavias Getanah (t) Aske, Laila 8 3
40 Woodshine’s Lykketreff Hansen, Carina Tasken 8 3
40 Heierås Kiron (t) Stokkeland, Aina 8 2
40 Woodshine’s Micmac (t) Larsen, Anne Grete 8 2
41 Montmorenja’s Kenai Viruz (t) Arne, Ann-Christin 7,5 1
41 N UCH Bästdals Cama (t) Birkeland Catharina Og Stein 7,5 2
41 Kvina’s Frozen Moonlight (t) Johansen, Alyn Hunsbedt 7,5 2
42 N UCH Fila De La Tyvell Lyster, Janne/Hulsund, Tanja 7 1
42 N UCH Rainbows End’s Bi-piano Kjetså, Kari 7 1
43 N UCH Nadjarah’s Evening Heat (t) Pettersen, Cecilie 6,5 1
43 N UCH Woodshine’s In The Sky (t) Weng Anita/Larsen Ann K Og Anne G 6,5 1
43 N UCH Nizhoni’s First Born Barbie(t) Johansen, Alyn Hunsbedt 6,5 2
44 Izgara’s Daphne Hagen, Heidi K Leinaas 6 2
44 Chevy’s Luca (t) Tornes, Torill/Olsgård, Kamilla T 6 1
44 Fauve Art’s Rg Koza (t) Stablum Maigunn/ Johnsen Astrid 6 1
44 NJV-12 Heart To Heart Du Bois Du Tot Neset, Jeanette 6 1
45 Red Amigo’s Hc Angelius Chianti (t) Måna, Kristin 5,5 1
45 N UCH Rainbows End’s Brian Zico Mongstad, Aud/ Rosnes, Jon A. 5,5 2
45 Fauve Art’s Rg Kita (t) Helsinghof, Pia-Anette 5,5 1
46 Brukbare’s Anton Arneberget, Anita 5 1
46 N UCH Ockmonix Maestro Grieg (t) Fløde, Solveig 5 1
46 N UCH Oskar-twinkle V D Weiwakers (t) Nethus Ronald/ Andersen Lise 5 1
46 N UCH Certavias Faustino-Rio Sigbjørnsen, Hanne/Kvæven, Robert 5 2
46 Chatmar Ice Cracker Johansen, Alyn H./Wang, Iselin 5 1
46 Chevy’s Nihnja (t) Tønnesen, Hilde/Tornes, Torill 5 1
46 Red Amigo’s Hc Aliana Bairrada (t) Baksaas, Ina 5 1
46 Montmorenja’s Ivrige Juni (t) Arne, Ann-Christin 5 1
47 Nenyac Des Champs Du Trefle (t) Kjærulf Stenersen, Hanne 4,5 1
47 Kvina’s Gypsy Dancer At Midnight(t) Stormoen, Tove Anita 4,5 1
48 Van De Pillendyk Ilja (t) Rønning, Ann-Merethe/Hagen, Heidi L 3,5 1
48 BH N UCH Montmorenja’s Elleville Chili (t) Persson, Marie 3,5 1
48 N UCH NV-03 Fakaiser’s Brennie (t) Eriksen Leif N/ Einemo Ingebjørg 3,5 1
48 Heracles Of The Home Port (t) Jahnsen, Emte 3,5 1
48 Vienna V Moned Eliassen, Ronny Og Linda 3,5 1
49 Brukbare’s Athina Njøten, Marianne/Rønning, Ann-M 3 1
49 Enough Crazy Z Kovarny Ingebretsen, Torill 3 1
50 N UCH Revloch Rambling Rose (t) Larsen, Anne Grete 2,5 1
50 Woodshine’s Muckleshoot (t) Larsen, Anne Grete 2,5 1
50 Koko Lio Lao Lei Av Revehiet Hulsund Tanja/Hulsund Torild 2,5 1
51 Ockmonix Praktfulle Rev Ulveunge Tangen, Ellen 2 1
51 Pelle Erobreren (t) Mikalsen, Lill Og Bjørn 2 1
51 Nizhoni’s Sands Of Time (t) Søreide,Trond og Katharina 2 1
51 NVV-12 Heierås Camaro (t) Stiansen, Ida Mari 2 1
51 Woodshine’s Flaming Sun Simensen, Lisbeth 2 1
52 N UCH Ockmonix Omar Ulv (t) Tangen, Ellen 1,5 1
52 Woodshine’s Miccosoukee (t) Brun, Jeanette 1,5 1
53 C.I.E. N DK UCH WW-08’10 Bästdals Viljar (t) Kjærstad, Susanne 1 1
53 Traxa’s Demo Knusern (t) Kjærstad, Susanne 1 1
Nr Årets Tervueren – Veteran Eier Poeng Antall
1 N DK UCH DKV-11 Dione V. Labayo (t) Larsen, Ann Kristin Og Connie C 101 4
2 N UCH Fakaiser’s Geelah (t) Hansen Rolf Og Anne Karin 52,5 4
3 N UCH BH NV-07 Heldige Moria Av Revehiet (t) Hulsund Tanja Og Torild 42,5 3
4 C.I.E. N DK UCH WW-08’10 Bästdals Viljar (t) Kjærstad, Susanne 23 1
5 N UCH Corsini Raphael (t) Nethus, Lise Andersen 16 1
6 N UCH Chevy’s Fargas Enoksen Kirsti/Kvarsnes Jon Erik 14 1
7 N UCH Oskar-twinkle V D Weiwakers (t) Nethus Ronald/ Andersen Lise 10 1
8 N UCH Revloch Rambling Rose (t) Larsen, Anne Grete 7,5 1
9 Heierås Camaro (t) Stiansen, Ida Mari 5 1
10 N UCH NV-03 Fakaiser’s Brennie (t) Eriksen Leif N/ Einemo Ingebjørg 3,5 1

Malinois og Malinois Veteran

Nr Årets Malinois Eier Poeng Antall
1 N UCH JWW-10 NV-10 SE V-11 BH NV-11 Taikatalven Dreamcatcher Johansen, Anita Katarina 71,5 5
2 Fame Du Crepuscule Des Loups Hansen, Rolf Og Anne Karin 18 2
3 AD Brakeless Bazooka Butbite (m) Fediuk, Mona Christin 12 1
4 Isell’s Vixen Rønning, Ann-Merethe S 7,5 1