Årets Belger – Lydighet, Agility og Bruks 2008

Lydighet kl 1      
1 Montmorenja’s Elleville Chili (t) Marie Persson 370,5 2
2 Montmorenja’s Elleville Casper (t) Ann Kristin Arne 355 2
3 Tikkabis Pandora (t) Tina Skålsvik 353 2
4 Cichla’s D’arcy (g) Ragnhild Stensland 352 2
5 Bt Agamemnton av Nangijala (g) Kenneth Eliassen 342 2
6 NUCH Nadjarah’s Evening Heat (t) Cecilie Pettersen 336 2
7 Brakeless Abra Kadabra (m) Siwi Endresen 194 1
8 Nadjarah’s Beaulieu Priscilla (g) Vigdis Johannessen 188 1
9 Heierås Heike (t) Steinar Vold 181,5 1
10 Tikkabi’s Vågal (t) Janniche Aunan 178,5 1
11 NUCH Ollegaarden`s Orion Of O`Shaya (g) Ailin Dalstein Hol 174,5 1
11 Heierås Hannah (t) Solfrid Donjem 174,5 1
13 Ockmonix Nokas (t) Tonje Olsen 173 1
13 Lufaliva’s Barchetta (t) Tron Haltvik 173 1
15 Heieås Hekla (t) Rakel J Morstad 169 1
15 Carbonado z Kovàrny (t) Monica Nygård 169 1
17 K’Asper des Champs du Trêfle (g) Per Kristian Myra 163,5 1
18 Ruby River`s Attila (m) Ida Stiansen 160 1
         
Lydighet kl 2      
1 Nadjarah’s Beaulieu Priscilla (g) Vigdis Johannessen 367,5 2
2 Brakeless Abra Kadabra (m) Siw D Endersen 360,5 2
3 NUCH Ollegaarden`s Orion Of O`Shaya (g) Ailin Dalstein Hol 344 2
4 Ulvemors Raske Rossi (t) Ingeborg Ross 183 1
5 Heierås Fame (t) Merethe Boneng 179 1
6 Tikkabis Tia (t) Janniche Aunan 178,5 1
7 Ockmonix Nokas (t) Tonje Olsen 162 1
         
Lydighet kl 3      
1 Montmorenja`s Elleville Cara (t) Marianne Ono Njøten 550 2
2 Shirockys Deilige Dagdrøm (t) Mariann Henriksen 272,5 1
3 BH Leonardas Driftige Nemi (m) Anders Svare 272 1
4 V-Granat Chipsey Caesar (t) Mona Strømdal 271,5 1
5 Heierås Camaro (t) Ida Stiansen 260,5 1

 

Lydighet kl elite      
1 N S LCH Mark Twain Destory Teller (t) Arnstein Henriksen 556 2
2 BH NUCH NLCH  Montmorenja`s Elleville Aqua (t) Ann-Merethe Rønning 540,5 2
3 INT N S UCH N LCH V-Discovery Aluette Nefertiti (t) Siri Skogen Knudsen 271 1
4 Betty Av Club Fenris (m) Gerd Hallingby 267 1
Agility kl 1      
1 Nadjarah`s Exclusive Mexx (g) Unn Kristin Græsmann 120 5
2 Chevys Kahrma (t) Maia Fossum 95 5
3  Bm Nebula Av Nangijala (g) Johnny Aas 50 3
4 Macho Amigo av Revehiet (t) Helge Strøm 40 2
5 Izgara’s Acapella (t) Helene Holtskog 15 1
         
Agility kl 2      
1 Urskauens Armani Kazan (t) Annikken Sørensen 60 2
2 Ulvemors Ivrige Itzi (t) Anette Mjøen 55 2
3 Tenterv’s Fantezi F’ Akhela (t) Siri Nordgulen 30 1
4  Bm Nebula Av Nangijala (g) Johnny Aas 25 1
         
Agility kl 3      
1 Nuch Nach Leleupi Kasanga (g) Rune Monsen 115 5
2 Nadjarah`s Beauliu Priscilla (g) Vigdis Johannessen 75 4
3 Kiragårdens Maximum Cirkus (m) Jan-Egil Eide 35 4
4 Nadjarah’s Athena (g) Kristin og Rune Monsen 30 2
5 Woodshine’s Colin (t) Jan Tore Oskarsen 10 1
         
Agility hopp kl 1      
1 Nadjarah`s Exclusive Mexx (g) Unn Kristin Græsmann 130 5
2 Macho Amigo av Revehiet (t) Helge Strøm 40 2
2 Chevys Kahrma (t) Maia Fossum 40 5
4  Bm Nebula Av Nangijala (g) Johnny Aas 25 3
5 Sabrefield Swift Action (m) Cecilie Haug 24,31 2
6 Bt Agamemnon av Nangijala (g) Kathrine Eliassen 16,47 1
         
Agility hopp kl 2      
1 Tikkabi`s  Juni (t) Inger Rosvoll 128,19 5
2  Bm Nebula Av Nangijala (g) Johnny Aas 65 5
3 Ulvemors Ivrige Itzi (t) Anette Mjøen 55 2
4 Urskauens Armani Kazan (t) Annikken Sørensen 40 2
         
Agility hopp kl 3      
1 Kiragårdens Maximum Cirkus (m) Jan-Egil Eide 130 5
2 Nuch Nach Leleupi Kasanga (g) Rune Monsen 118,16 5
3 Nadjarah’s Athena (g) Kristin Monsen 77,75 5
4 Nadjarah`s Beauliu Priscilla (g) Vigdis Johannessen 77,38 5
5 Nach Targa Moonlight Queen (t) Irene Heggen 40 4
6 FIN S INT AGCH Xilly´s Zupreme(m) Jenni Lehtinen 15 1
7 Ulvemors Raske Rossi (t) Ingeborg Ross 14,63 1
8 Urskauens Armani Kazan (t) Annikken Sørensen 5 1

 

Spor kl D      
1 Heierås Fame (t) Merethe Boneng 269 1
2 BH Nanduhria’s Caranthir (g) Carina Tollefsen 263 1
3 Tikkabis Tia (t) Janniche Aunan 240 1
4 BH Nordjv-06 Montmorenja’s Elleville Cirka (t) Heidi Lernæs 233,5 1
5 Heierås Heike (t) Steinar Vold 205 1
         
Spor kl C      
1 BH Nanduhria’s Caranthir (g) Carina Tollefsen 532,5 1
2 Shirocky’s Deilige Dagdrøm (t) Mariann Henriksen 442 1
3 BH Nuch Nlch Montmorenja`s Elleville Aqua (t) Ann-Merethe Rønning 435 1
4 Woodshines Happy Sjirokko (t) Ingeborg Claus 394,5 1
         
Spor kl A      
1 Zagals G-Zaga (m) Liv R Lund 1829,75 3
2 Zagals Gere (m) Marit Brevik 1660,5 3
3 Fon De Clair Bayard (t) Lidvard Auflem 1630,5 3
4 Zagals Grappa (m) Tone Amundsen 1089,5 2
5 V-Lobo Vita Føyn (t) Åse Åkerøy 1020,5 2
6 Breakpoints Harley Of Okey (g) Per Arne Bakke 959 1
7 Betty Av Club Fenris (m) Gerd Hallingby 585,5 1
8 Ariana Belk. Af Av Nangijala (m) Marit Karlsen 397,5 1
         
Rundering kl C      
1 BH Nanduhria’s Caranthir (g) Carina Tollefsen 455 1
2 Cichlas Bajaz (g) Inger Faugstad 424,5 1
         
Rundering kl A      
1 Betty Av Club Fenris (m) Gerd Hallingby 1784,00 3
2 Zagals G-Zaga (m) Liv R Lund 1758,00 3
3 Zagals Gere (m) Marit Brevik 1651,50 3
4 Fon De Clair Bayard (t) Lidvard Auflem 1645,50 3
5 V-Lobo Vita Føyn (t) Åse Åkerøy 1610,25 3
6 Breakpoints Harley Of Okey (g) Per Arne Bakke 1460,50 3
7 Zagals Grappa (m) Tone Amundsen 526,50 1
         
RRP1         
1 IPO II Stjärneld’s Athoz (m) Odd Skar 234 1
         
IPO 3        
1 IPO 3 SchH 3 BHP 3  N DK BHC IP Korad Blackneck`s Helmer Tore Lislevand 815 3