Årets Belger – Lydighet, Agility og Bruks 2010

LP1 Fører Poeng Antall
1 Nadjarah’s Hurricane (g) Hege Johnsen 386 2
2 Che De Rancho Jerez (g) Gro Husmo 363 2
3 Brakeless Dutchess of Devlin (m) Stine Nyjordet 349,5 2
4 Eroja Riandatter av Wen-Ta-Ke-Ri (t) Wenche Aas Myhren 341 2
5 Nanduhria’s Celeborn (g) Veronica Olsen 185 1
5 Eternity’s Xoran Else Johansen 185 1
7 Brakeless Dum Dum Boy (m) Marthe Sjølyst 182 1
8 A Te Ell´s Monsieur Zolo (g) Laila Drågen 179,5 1
9 Rainbows End’s Bizzo (t) Ritva Helen Lauritsen 179 1
10 Spader Ess Miss Grozza Virus (t) Ann-Christin Arne 175,5 1
11 Galtvort’s Awesome Honeybee (t) Tone Rognstad 172,5 1
12 Heierås Heera (t) Frank Glomset 165 1
13 Nizhoni’s First Love (t) Roger Igelkjøn 164,5 1
14 Chevy’s Nihnja (t) Hilde Tønnessen 164 1
15 Tendance B’ Golden Gift (g) Therese Murberg 163 1
16 Bs Selje av Nangijala (m) Lene Charlotte Aune 161,5 1
LP2
1 Nadjarah’s Hurricane (g) Hege Johnsen 360,5 2
2 Tendance B’ Golden Gift (g) Therese Murberg 182,5 1
3 Woodshine’s Regal Swany (t) Linda Borlaug 175 1
4 Nanduhria’s Celeborn (g) Veronica Olsen 169 1
5 Heierås Jeanne D’Arc (t) Sissel Nordeng 164,5 1
6 Nanduhria’s Caranthir (g) Carina Tollefsen 160,5 1
LP3
1 Nadjarah’s Beaulieu Priscilla (g) Vigdis Johannessen 575 2
2 Tikkabis Tia (t) Janniche Aunan 290,5 1
Elite
1 Ollegaarden’s Orion Of O’shaya (g) Ailin Dalstein Hol 600 2
2 Birigit Lien av Staalhjerte (m) Rune Mattsson 572,5 2
3 Brakeless Abra Kadabra (m) Siwi Endresen 550,5 2
4 Heierås Fame (t) Merethe Boneng 547,5 2
5 Brakeless Absolute Extra (m) Marthe Sjølyst 542,5 2
6 Lufaliva´s Barchetta (t) Tron Haltvik 290 1
7 Leonardas Driftige Nemi (m) Anders Svare 270,5 1
8 Montmorenja’s Elleville Ailo Max (t) Marianne Ono Njøten 269 1

 

Agility kl 1
1 Nadjarah`s Giancazan (g) Moan, Solveig Hjallen 373 5
2 Shathena’s Black Pearl (g) Monsen, Rune 336 5
3 Woodshines Waco (t) Oskarsen, Jan Tore 182 3
4 Montmorenja`s Elleville Ailo Max (t) Njøten, Marianne Ono 132 2
5 Chevy’s Luckie (t) Nilsen, Berit S 113 2
6 Hnossa de Terres Bergeres (t) Ryland, Lisbeth 44 1
Agility kl 2
1 Chevys Kahrma (t) Fossum, Else Marie 290 5
2 Nadjarah`s Ghita Enja (g) Askim, Ingrid 222,43 4
3 Urskauens Azzi Arinda (t) Granaas, Tone I 217 3
4 Merkelige Aua av Revehiet (t) Strøm, Julie Stormo 188 3
5 Izgara’s Acapella (t) Holtskog, Helene 123 2
6 Bt Agamemnon av Nangijala  (g) Eliassen, Kathrine B 56 1
Agility kl 3
3 Nadjarah`s Exclusive Mexx (t) Græsmann, Unn Kristin 350,52 5
1 Targa Moonlight Queen (t) Heggen, Irene 349,86 5
2 Bm Nebula Av Nangijala (g) Aas, Johnny 339 5
4 Xilly´s Zupreme (m) Lehtinen, Jenni 320 5
5 Kiragårdens Maximum Cirkus (m) Eide, Jan Egil 319 5
6 Chevys Kahrma (t) Fossum, Else Marie 275,36 5
7 Nadjarah’s Athena (g) Monsen, Kristin 232,22 4
8 Red Wolf’s Amazing Ace (t) Larsen, Stine Pernille 162 4
9 Black Hawkwinds Thyra (t) Horne, Anja Egge 70 2
10 Urskauens Armani Kazan (t) Sæther, Annikken, S 49 1
Hopp kl 1
1 Shathena’s Black Pearl  (g) Monsen, Rune 341 5
2 Chevy’s Luckie (t) Nilsen, Berit S 226 3
3 Bw Pastinakk av Nangijala (g) Eliassen, Kathrine B 182 3
4 Hnossa de Terres Bergeres (t) Ryland, Lisbeth 123 2
5 Bo Bo Bears Royer (t) Ross. Ingeborg 112 2
6 Montmorenja`s Elleville Ailo Max (t) Njøten, Marianne Ono 68 1
7 Nadjarah`s Giancazan (g) Moan, Solveig Hjallen 64 1
8 Cichla`s Diezel Navar (g) Halvorsen, Klara 58 1
9 Woodshines Waco (t) Oskarsen, Jan Tore 41 1
Hopp kl 2
1 Chevys Kahrma (t) Fossum, Else Marie 316,28 5
2 Shathena’s Black Pearl (g) Monsen, Rune 314 5
3 Merkelige Aua av Revehiet (t) Strøm, Julie Stormo 274 5
4 Nadjarah`s Ghita Enja (g) Askim, Ingrid 207 4
5 Macho Amigo av Revehiet  (t) Strøm, Helge 173 3
6 Chevy’s Luckie (t) Nilsen, Berit S 81 2
7 Woodshines Waco (t) Oskarsen, Jan Tore 79 1
8 Nadjarah`s Giancazan (g) Moan, Solveig Hjallen 65 1
9 Montmorenja`s Elleville Ailo Max (t) Njøten, Marianne Ono 60 1
10 Bt Agamemnon av Nangijala (g) Eliassen, Kathrine B 56 1
Hopp kl 3
1 Xilly´s Zupreme (m) Lehtinen, Jenni 476 5
2 Kiragårdens Maximum Cirkus (m) Eide, Jan Egil 433 5
3 Bm Nebula Av Nangijala (g) Aas, Johnny 352 5
4 Targa Moonlight Queen (t) Heggen, Irene 321,4 5
5 Nadjarah’s Athena (g) Monsen, Kristin 314,58 5
6 Chevys Kahrma (t) Fossum, Else Marie 229,26 5
7 Nadjarah`s Exclusive Mexx (t) Græsmann, Unn Kristin 193 3
8 Urskauens Armani Kazan (t) Sæther, Annikken S 182 3
9 Red Wolf’s Amazing Ace (t) Larsen, Stine Pernille 162,94 3
10 Black Hawkwinds Thyra (t) Horne, Anja Egge 150,44 4
11 Urskauens Azzi Arinda (t) Granaas, Tone 140,67 2
12 Izgara’s Acapella (t) Holtskog, Helene 83 2
Rundering kl C Poeng Antall
1 Ulvemors IV Silver (t) Anita K. Johansen 499 1
Rundering kl B
1 Nanduhria’s Caranthir (g) Carina Tollefsen 494,5 1
2 Ulvemors IV Silver (t) Anita K. Johansen 449 1
Rundering kl A (3 tellende)
1 Nanduhria’s Caranthir (g) Carina Tollefsen 1709,5 3
2 Zagals Gera (m) Marit Brevik 1657,5 3
3 Mallekrafts Brenda The B. (m) Torhild Tunge Hanssen 1547,5 3
4 Breakpoints Harley Of Okay (g) Per Arne Bakke 1489,25 3
5 Zagals G-Saga (m) Liv Lund 998 2
6 Fon De Clair Bayard (t) Lidvard Auflem 379 1
Spor kl D
1 Brakeless Abra Kadabra (m) Siwi Endresen 306,5 1
2 Leonardas Driftige Nemi (m) Anders Svare 265,5 1
Spor kl C
1 Leonardas Driftige Nemi (m) Anders Svare 463 1
2 Woodshine`s Moonwalker Felix (t) Torill Ingebretsen 461,5 1
3 Maskerte Silva av Revehiet (t) Tora Bonnevie 320
Spor kl B
1 Ulvemors IV Silver Scopio (t) Anita K. Johansen 541 1
2 Shirocky’s Deilige Dagdrøm (t) Mariann Henriksen 479,5 1
3 Leonardas Driftige Nemi (m) Anders Svare 431,5 1
 
Spor kl A  (3 tellende)
1 Zagals G-Saga (m) Liv Lund 1716,5 3
2 V-Lobo Vita Føyn (t) Åse Akerøy 1536 3
3 Ulvemors IV Silver Scorpio Anita K. Johansen 1164,5 2
4 Zagals Gera (m) Marit Brevik 536 1
RRP 1
1 Brakeless Absolute Extra (m) Marthe Sjølyst 279 1
IPO/SchH/VPG II 
1 Brakeless Absolute Extra (m) Marthe Sjølyst 253 1
IPO/SchH/VPG III 
1 Brakeless Absolute Extra (m) Marthe Sjølyst 278 1
SSL III
1 Brakeless Absolute Extra (m) Marthe Sjølyst 166 1