Årets Belger – Lydighet, Agility og Bruks 2014

Nr Lydighet Klasse 1 – 2 tellende Fører Poeng Antall
1 Heierås Nimah (t) Sissel Nordeng 365 2
2 Heierås Nicki (t) Cecilie Pettersen 346,5 2
3 Heftiges Alfa(t) Annette Vamråk 330 2
4 Heierås Noget Ymse(t) Therese Løes 196,5 1
5 Izgara’s Eikki(t) Geir Brandtzæg 169,5 1
Nr Lydighet Klasse 2 – 2 tellende Fører Poeng Antall
1 Heftiges Alfa(t) Annette Vamråk 360 2
2 Heierås Noget Ymse(t) Therese Løes 191 1
3 Heierås Nimah(t) Sissel Nordeng 176 1
4 Izgara’s Eikki(t) Geir Brandtzæg 175,5 1
5 Jackpot av Vikholmen(g) Ingrid Aasgard 164 1
Nr Lydighet Klasse elite – 3 tellende Fører Poeng Antall
1 BH NLCH Brakeless Abra Kadabra Siwi Endresen 819,5 3
Heierås Kela(t) Sissel Nordeng 544,5 2
3 NVCH NUCH Heierås Killer (t) Line Garberg 265 1
Nr Lydighet Klasse 3 – 3 tellende Fører Poeng Antall
1 Izgaras Mitcha(t) Carol Jorid Norfolk 548 2
2 Izgara’s Eikki(t) Geir Brandtzæg 270 1
3 NVCH NUCH Heierås Killer (t) Line Garberg 262,5 1
4 Heierås Nimah(t) Sissel Nordeng 260 1
Nr Rundering Klasse C Fører Poeng Antall
1 Izgara’s Calle(t) Cathrine Christiansen 537,5 1
2 Eternity’s Xoran(g) Else Johansen 508 1
3 Rs Athene Ablaze(m) Lisbeth M. Holst 465 1
Nr Rundering Klasse A – 3 tellende Fører Poeng Antall
1 Blackneck’s A Max(m) Svein Frantzen 1624,5 3
2 Ulvemors IV Silver Scorpio(t) Anita K. Johansen 464,5 1
Nr Spor Klasse D Fører Poeng Antall
1 Heierås Killer (t) Line Garberg 247 1
Nr Spor Klasse C Fører Poeng Antall
1 Eternity’s Xoran(g) Else Johansen 513,5 1
2 Bruksviljans Apache(m) Anders Navjord 510 1
3 Wirabruks Chuma(m) Åse Åkerøy 478 1
4 Rainbows End’s Bi-Piano(t) Kari Kjetså 411,5 1
5 BH Korad Spinoys Larissa(t) Ann Kristin Håland 406,5 1
6 NVCH NUCH Heierås Killer (t) Line Garberg 361 1
7 Rs Athene Ablaze(m) Lisbet M Holst 252 1
Nr Spor Klasse A Fører Poeng Antall
1 Leonardas Driftige Nemi(m) Anders Svare 1789 3
2 Ulvemors IV Silver Scorpio(t) Anita K. Johansen 1745,8 3
Nr IPO 1 Fører Poeng Antall
1 Katla van de Haantjeshoek (m) Steffen Oliversen 279 1
2 RS Jazz You (m) Beate Aurstad 256 1
Nr IPO 2 Fører Poeng Antall
1 Katla van de Haantjeshoek Steffen Oliversen 244 1
Nr IPO 3 Fører Poeng Antall
1 Vthor V.haus Mecki(m) Lars Christian Aaserød 258 1
2 Helga Vom Brunsbeker Land(m) Hilde Engeland 256 1
3 Brakeless Allie-Gater(m) Kim Resa Lyshaug 250 1
4 Gamle Bryn Av Staalhjerte(m) Andreas Volle 224 1
5 C-lux av Staalhjerte(m) Trond Otter Johansen 205 1
Nr RSP 2 Fører Poeng Antall
1 Kogaråsen’s Vegas Marit Bjørningstad 239 1
Nr SL 2 Fører Poeng Antall
1 RS Jazz You (m) Beate Aurstad 188 1
Nr Freestyle Klasse 3 Fører Poeng Antall
1 Brukbare’s Athina (t) Ellen Christensen 26,48 1
2 Eternity’s Elijah Marianne Ono Njøten 23,17 1
3 Eternity’s Dara Marianne Ono Njøten 22,86 1
Nr Freestyle Klasse 3 Fører Poeng Antall
1 Nanduhria`s Fargo (g) Anniken Jensen 24,83 1
Nr Freestyle Klasse 3 Fører Poeng Antall
1 Ollegarden’s Qatla of O’shaya(g) Marianne Ono Njøten 44,78 2
Nr RL Klasse 1 – 2 tellende Fører Poeng Antall
1 Heierås Nicki(t) Cecilie Pettersen 366 2
2 Kogaråsen`s Vegas Marit Bjørningstad 194 1
Nr RL Klasse Elite – 3 tellende Fører Poeng Antall
1 Lufalivas Chip Foose Gudrun T. Rystad 395 2

Agility og Hopp

Nr Agility Klasse 1 Stor Fører Poeng Antall
1 Jankantoh`s Aylah (T) Kristin Måne 308 3
2 Cd Marco Polo Av Nangijala (t) Britt Pinderud 158 2
3 Shathena`s Ginny Made in Greece (g)  Gaute Hamre 144 2
Nr Agility Klasse 3 Stor Fører Poeng Antall
1 Jankantoh`s Aylah (t) Kristin Måne 326 5
2 Tikkabi’s Bølla Bodil (t) 298 5 Jim Aas 298 5
3 Tikkabi’s Woopi (t) Anita Haugsdal 269 5
Nr Agility Klasse 3 Stor Fører Poeng Antall
1 Bm Nebula Av Nangijala (g) Johnny Aas 418 5
2 Ulvemors V Zulu (t) Nina Hagenes 345 5
3 Heierås Langila (t) Anette Mjøen 277,5 5
4 Tikkabi’s Woopi (t) Anita Haugsdal 253 5
5 Jankantoh`s Aylah (t) Kristin Måne 187 3
Nr Hopp klasse 1 Stor Fører Poeng Antall
1 Jankantoh`s Aylah (t) Kristin Måne 462 5
2 Cd Marco Polo Av Nangijala (t) Britt Pinderud 392 4
3 Shathena`s Ginny Made in Greece (g) Gaute Hamre 315 4
4 Tikkabi’s Bølla Bodil (t) Jim Aas 295 5
Nr Hopp klasse 2 Stor Fører Poeng Antall
1 Jankantoh`s Aylah (t) Kristin Måne 344 5
2 Cd Marco Polo Av Nangijala (t) Britt Pinderud 114,27 2
4 Tikkabi’s Bølla Bodil (t) Jim Aas 100 5
Nr Hopp klasse 3 Stor Fører Poeng Antall
1 Bm Nebula Av Nangijala (g) Johnny Aas 429 5
2 Red Amigo’s Hc Angelius Chianti (t) Kristin Måna 354 5
3 Ulvemors V Zulu (t) Nina Hagenes 335 5
4 Tikkabi’s Woopi (t) Anita Haugsdal 313 5
5 Tikkabi’s Bølla Bodil (t) Jim Aas 308 5
6 Jankantoh`s Aylah (t) Kristin Måne 251 5
7 Heierås Langila (t) Anette Mjøen 172 5