Årets Belger 2015

ÅRETS BELGER GROENENDAEL

1 BISS N DK CH Moulin Rouge av Vikholmen

Linda & Ronny Eliassen

98

4

2 BISS N DK CH CIE KBHV’14 DKV’15Eternity’s Calvin

Susanne Kjærstad

75

5

3 NUCH NJV’13 EUW’15 Hi Heartbreaker Alias Dakota

Aina Rønning/Emte Jahnsen

68,5

5

4 N DK CH Cichla’s Montana

Beate Øigarden

66,5

5

5 N DK CH AD NJV’12 DKV’14 Cichla’s Karras

Vidar Fredriksen

45

2

6 NUCH Matrix Revolution av Vikholmen

Anita Ragnarsdotter

43

5

7 NUCH Thunderwolf’s Tequila Sunrise

Vidar Slaathaug

38,5

4

8 NUCH Kitou’s Dream Athene

Tone Borge

37

4

9

BISS CIE N DK CH JWW’10 DKV’11 NORDV’11 NV’11-13 FIV’13 HEV’13 Dustin Dream av Vikholmen

Ada Ekeland/Even Hagland

36

5

10 Cj Henrietta av Nangijala

Carina Gillebo

31

5

11 Love Love Love av Vikholmen

30

3

12 NUCH Cichla’s Optimus Prime

28

3

13 Cichla’s Opium Prime

Dan-Kristian Askeland

27

3

13 N DK CH AD NORDV’14 Revloch Fiddler Green

Anne Tove & John Morten Jensen

27

2

13 AGHI AGI NUCH AGII AGHII Shathena’s Hot’n Pink Cera

Kristin & Rune Monsen

27

3

14 NUCH Kvina’s Hand in Hand with Magic

Ann Kristin Larsen

26,5

4

15 Duchess De Rancho Jerez

Even Bones

25

3

16 N DK CH NV’10 EUVW’15 Luavjan’s Bonotheone

Linda & Ronny Eliassen

20,5

2

17 NUCH Jada Jada Jada av Ostretunet

Mette Nordgulen

20

2

17 Revloch Irish Mist

Anne Tove & John Morten Jensen

20

3

18 DKJV’14 N DK CH Shathena’s Hunter

Kristin & Rune Monsen

18

2

18 NUCH DKVV’14 Rainbows End’s Amy

18

3

 

 

 

ÅRETS BELGER MALINOIS

1 Mylady v.d Vaardekenshoeve

Alyn Johansen

32,5

4
2 Isells Vixen

Ann-Merethe Rønning/Marianne Ono Njøten

19

 2
3 Alcosetha`s Jela

Mariann Henriksen

18

3

 4  Revloch Yesterday  Alyn Johansen 13,5   3

ÅRETS BELGER TERVUEREN

1 NUCH EUW-15 Vestertorp’s Mia Mendoza

Lise A Nethus

125,5

5

2 NORDJV-14 N UCH Izgara’s Frost

Linda Bolstad

97

5

3 N DK UCH Rainbows End’s Bizzo

Ritva Helen Lauritzen

81

5

4 NUCH Tikkabi’s Bølla Bodil

Anita Haugsdal/Jim Aas

58,5

2

5 C.I.E N DK UCH Woodshine’s Mr Big

Merete Greaker

48,5

3

6 NL CH NUCH Izgara’s Eikki

Geir Brandtzæg

47,5

5

6 N DK UCH Othello Du Chemin Des Sorcieres

Randi Anglevik/Torild Hulsund

47,5

5

7 NUCH Jakantoh’s Alanyah

Laila Aske

45

4

8 NV-13 NUCH Red Amigo’s Hc Andre Brunel

Merete Hansen

44,5

5

9 N DK CH Tikkabi’s Xanti

Vidar Fredriksen

33,5

1

10 NUCH Glimbi’s Chess V.Izsha

Susanne Kjærstad

32,5

2

11 NUCH Dreamboy La Tervura

Tanja Hulsund

27,5

3

12 NUCH RL1 Eternity’s Dara

Marianne Ono Njøten/Merete Boneng

24,5

2

13 Sheerena`s Brendo

Aina Rønning

23

3

14 NUCH Thunderwolf’s Color Of Night

Catharina Birkeland

22,5

1

15 NUCH Woodshine’s Ikaros In Sky

Anita Anglevik

22

2
16 Sheerena’s Ares

Aina Rønning

19,5

4

17 Tikkabi’s Choen

Linda Haugsdal

19

3

18 NUCH Tikkabi’s Xena

Inger Rosvoll

16

3

19 Habana Blues Du Bois Du Tot

Gerd Mæhle

15,5

2

19 NUCH Vestertorp’s Xer Jägermeister

Lise Nethus/Marianne Helland

15,5

2